Mūžībā aizgājusi Nacionālā teātra aktrise Astrīda Kairiša

In memoriam
Santa.lv
Santa.lv
13. janvāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Astrīda Kairiša
Foto: LETA
Astrīda Kairiša
13. janvārī mūžībā devusies Latvijas Nacionālā teātra aktrise Astrīda Kairiša, informē teātris.

«Balta puteņa rītā mūžībā devusies mūsu mīļā Astrīda Kairiša. Izcilā mūsu teātra aktrise, mūsu teātra sirdsapziņa jeb, kā viņa pati reiz teica – zelta puteklis uz skatuves… 8. aprīlī būtu viņas 80 gadu jubileja,» teikts teātra paziņojumā.

Astrīda Kairiša beigusi Dailes teātra 3. studiju 1962. gadā, pēc tās absolvēšanas pieņemta darbā Liepājas teātrī, kur nostrādājusi pirmos piecus gadus, kļūstot par Irmgardes Mitrēvices un Nikolaja Mūrnieka audzēkni.

1968. gadā viņa pārnāk uz Rīgu un līdz pat 2019. gadam strādā Latvijas Nacionālajā teātrī, kur, pateicoties savam talantam, savai skatuviskajai harismai un personībai, kļūst par sava veida teātra simbolu. 

Viņas nozīmīgākās lomas teātrī ir Zane izrādē Pūt, vējiņi!, Jūlija Liliomā, Antonija Skroderdienās Silmačos, Natālija Petrovna Mēnesī uz laukiem, Liena Mērnieku laikos, Ieva Indrānos, Spānijas Isabella un daudzas citas, bet mūža virsotne – Spīdolas loma 1985. gadā iestudētajā Raiņa Uguns un nakts.

Protams, lielāko atpazīstamību ne tikai Latvijas, bet visas bijušās Padomju Savienībās mērogā Astrīdai Kairišai sagādāja viņas kinolomas – Laura Ezera sonātē, Zane Pūt, vējiņi! kino versijā, Ieva Tauriņdejā. Viena no viņas pēdējām lomām bija izrādē Ezeriņš, bet pati pēdējā – Zane vecumdienās jau pieminētajā Raiņa Pūt, vējiņi! 2018. gadā.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Astrīdas māsai Dignai, vedeklai Sanitai, citiem tuviniekiem un visiem viņas talanta cienītājiem. Tuvāka informācija par atvadīšanos sekos.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+