• Šobrīd

  weather img

  Rīga +3°C Mākoņains, A/DA vējš, 2.06 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Latvijas Preses izdevēju asociācijas atklātā vēstule

  8. oktobris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes attēls
  2020. gada 6. oktobrī Ministru kabineta sēdē tika izskatīts Kultūras ministrijas informatīvais ziņojums Par nodokļu piemērošanu autoratlīdzību saņēmējiem un pieņemts protokollēmums, kas skar nodokļu režīma izmaiņas attiecībā uz autoratlīdzību saņēmējiem.

  Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 9. oktobra sēdes darba kārtību, 2020. gada 9. oktobrī ir paredzēts izskatīt ar valsts budžeta likumprojektu saistītos jautājumus, tai skaitā likumprojektus “Grozījumi līkumā Par valsts sociālo apdrošināšanu un Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā.

  Visas izmaiņas augstāk minētajos normatīvajos tiesību aktos tiešā veidā būtiski negatīvi ietekmēs preses izdevēju darbības nozari, un neviena no minētajām izmaiņām nav tikusi apspriesta ar nozares pārstāvjiem. Minētās izmaiņas ir izstrādātas sasteigti, neiedziļinoties preses izdevējdarbības specifikā un neņemot vērā dramatiskās sekas, kādas tā atstās uz nozari. Latvijas Preses izdevēju asociācija (turpmāk – LPIA) uzskata, ka nav izvērtēti šo grozījumu dažādie aspekti– ietekme uz nodarbinātību, kā arī uz valsts budžetu ilgtermiņā.

  Viena no preses izdošanas specifikām ir tā, ka cenas abonēšanai gadam tiek noteiktas iepriekšējā gada augustā. Tādēļ šobrīd, oktobrī visas cenas 2021. gadam ir noteiktas un vairs nav nekādu iespēju tās mainīt. Līdz ar to ir absolūti nepieņemami piemērot papildus nodokļus termiņos, kas ir agrāki par 2022. gada 1. janvāri.

  Aicinām LR Valdību pirmām kārtām atrisināt samilzušos nesakārtotos nozares jautājumus, kas saistās ar PVN disbalansu starp Latviju un citām ES valstīm, pasta piegāžu kvalitāti, MAF darbību un citām Mediju Politikas pamatnostādnēs iezīmētām problēmām. Uzskatām, ka tikai pēc šo minēto jautājumu atrisināšanas var runāt par papildus nodokļu sloga piemērošanu preses izdevējdarbībai.

  Ņemot vērā iepriekš minēto, izsakām kategorisku protestu un aicinām atlikt visu minēto likumprojektu izskatīšanu līdz brīdim, kamēr atbildīgās ministrijas apspriedīs potenciālās izmaiņas ar nozares pārstāvjiem.

  Latvijas Preses izdevēju asociācijas valdes vārdā

  valdes priekšsēdētājs Māris Ančs

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+