Latvijā notiks atvērto durvju dienas sociālajos uzņēmumos

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
1. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
No 14. līdz 18.oktobrim Labklājības ministrija visā Latvijā izsludina Sociālās uzņēmējdarbības nedēļu, kas tiks atzīmēta ar dažādām aktivitātēm. Lai ikviens varētu iepazīties un izzināt klātienē, ko piedāvā un kā strādā sociālie uzņēmumi, no 15. līdz 17. oktobrim pirmo reizi šajos uzņēmumos norisināsies atvērto durvju dienas ar moto Iepazīsti sociālos uzņēmējus, kuri dara pasauli labāku!.

Atvērto durvju dienās pie sevis ciemos aicinās 10 sociālie uzņēmumi Rīgā, Ikšķilē, Siguldā un Valmierā – autoskola nedzirdīgiem cilvēkiem Mobilizing, bezatkritumu zero waste kafejnīca Cafe M, apģērbu dizaina un ražošanas uzņēmuma OWA, atvērtā stikla dizaina studija/ darbnīca Glass Point”, Mammām un tētiem, Veizāna deju skola, privātā sākumskola Ķiparu Nams, sociālais uzņēmums Visi Var, RB Cafe un zvanu centra Sonido.

“Latvijā oficiālā uzņēmuma likums darbojas jau pusotru gadu. Pa šo laiku ar oficiālu sociālā uzņēmuma statusu aktīvi darbojas 70 uzņēmumi. Šī biznesa uzsākšanai vai paplašināšanai ir iespējams saņemt ALTUM finanšu atbalstu granta veidā līdz pat 200 tūkstošiem eiro. Lai arī sociālā uzņēmējdarbība kļūst arvien populārāka visā pasaulē, tomēr lielai sabiedrības daļai par to ir maldīgs priekšstats, ka tā ir tikai labdarība.

Mūsu sociālie uzņēmēji piedāvā ļoti dažādus un inovatīvus pakalpojumus, rada oriģinālas dizaina preces, izstrādā digitālos rīkus un kustību palīgierīces, kā arī saražoto preci eksportē. Atvērto durvju dienas ir lieliska iespēja, lai izzinātu šo uzņēmumu realitāti un to, kādu labumu ar savu darbu tie rada sabiedrībai, kā arī vērtīgi būs aprunāties ar uzņēmumu vadītājiem, jo sociālajā uzņēmējdarbībā īpaši nozīmīgs ir cilvēciskais faktors un patiesa vēlme strādāt sabiedrības labā” – aicina Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors, Sociālo uzņēmumu komisijas priekšsēdētājs Imants Lipskis.

Plašāka informācija par Atvērto durvju dienu norises laikiem, vietām un pieteikšanos – Labklājības ministrijas mājas lapā www.lm.gov.lv/upload/aktuali/Afisa.pdf un sociālā tīkla Facebook lapā www.facebook.com/labklajibasministrija/, sadaļā Pasākumi. Papildu informācija: Līga Ivanova, liga@sua.lv, 26464686.

Sociālās uzņēmējdarbības nedēļas ietvaros Labklājības ministrija aicina arī iepazīties ar četru sociālo uzņēmēju pieredzes stāstiem video formātā:

RB Cafe

Eņģeļu pasts

Torņkalna privātā vidusskola

Vigobot

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+