• Šobrīd

  weather img

  Rīga -2°C Daļēji saulains, R/DR vējš, 2.06 m/s

  Latvijā notiks atvērto durvju dienas sociālajos uzņēmumos

  Aktuāli
  Santa.lv
  Santa.lv
  1. oktobris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  No 14. līdz 18.oktobrim Labklājības ministrija visā Latvijā izsludina Sociālās uzņēmējdarbības nedēļu, kas tiks atzīmēta ar dažādām aktivitātēm. Lai ikviens varētu iepazīties un izzināt klātienē, ko piedāvā un kā strādā sociālie uzņēmumi, no 15. līdz 17. oktobrim pirmo reizi šajos uzņēmumos norisināsies atvērto durvju dienas ar moto Iepazīsti sociālos uzņēmējus, kuri dara pasauli labāku!.

  Atvērto durvju dienās pie sevis ciemos aicinās 10 sociālie uzņēmumi Rīgā, Ikšķilē, Siguldā un Valmierā – autoskola nedzirdīgiem cilvēkiem Mobilizing, bezatkritumu zero waste kafejnīca Cafe M, apģērbu dizaina un ražošanas uzņēmuma OWA, atvērtā stikla dizaina studija/ darbnīca Glass Point”, Mammām un tētiem, Veizāna deju skola, privātā sākumskola Ķiparu Nams, sociālais uzņēmums Visi Var, RB Cafe un zvanu centra Sonido.

  “Latvijā oficiālā uzņēmuma likums darbojas jau pusotru gadu. Pa šo laiku ar oficiālu sociālā uzņēmuma statusu aktīvi darbojas 70 uzņēmumi. Šī biznesa uzsākšanai vai paplašināšanai ir iespējams saņemt ALTUM finanšu atbalstu granta veidā līdz pat 200 tūkstošiem eiro. Lai arī sociālā uzņēmējdarbība kļūst arvien populārāka visā pasaulē, tomēr lielai sabiedrības daļai par to ir maldīgs priekšstats, ka tā ir tikai labdarība.

  Mūsu sociālie uzņēmēji piedāvā ļoti dažādus un inovatīvus pakalpojumus, rada oriģinālas dizaina preces, izstrādā digitālos rīkus un kustību palīgierīces, kā arī saražoto preci eksportē. Atvērto durvju dienas ir lieliska iespēja, lai izzinātu šo uzņēmumu realitāti un to, kādu labumu ar savu darbu tie rada sabiedrībai, kā arī vērtīgi būs aprunāties ar uzņēmumu vadītājiem, jo sociālajā uzņēmējdarbībā īpaši nozīmīgs ir cilvēciskais faktors un patiesa vēlme strādāt sabiedrības labā” – aicina Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors, Sociālo uzņēmumu komisijas priekšsēdētājs Imants Lipskis.

  Plašāka informācija par Atvērto durvju dienu norises laikiem, vietām un pieteikšanos – Labklājības ministrijas mājas lapā www.lm.gov.lv/upload/aktuali/Afisa.pdf un sociālā tīkla Facebook lapā www.facebook.com/labklajibasministrija/, sadaļā Pasākumi. Papildu informācija: Līga Ivanova, liga@sua.lv, 26464686.

  Sociālās uzņēmējdarbības nedēļas ietvaros Labklājības ministrija aicina arī iepazīties ar četru sociālo uzņēmēju pieredzes stāstiem video formātā:

  RB Cafe

  Eņģeļu pasts

  Torņkalna privātā vidusskola

  Vigobot

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+