Kultūras norises ārkārtējās situācijas laikā iesaka baudīt virtuali ar #Ēkultūra digitālo resursu apkopojumu

Kultūra
Santa.lv
Santa.lv
9. novembris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Kultūras ministrija (KM) un tās iestādes no šodienas, 9. novembra, atsāk piedāvāt vienuviet apkopota un atjaunota #Ēkultūra resursa izmantošanu, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti, iestādes klātienē neapmeklējot.

Katrs kampaņas dalībnieks par piedāvājumu informēs savos sociālo mediju profilos; mirkļbirkas #Ēkultūra lietojums palīdzēs iedzīvotājiem vieglāk atrast informāciju par visu kampaņas ietvarā piedāvāto.

  • Starp jaunumiem #Ēkultūra izceļams novembra jubilārs – Dailes teātris. 100.gadnieks šomēnes atvērs savas aizkulises digitāli. No 19. novembra teātra tīmekļvietnē virtuāli varēs izstaigāt kostīmu izstādi Tuvāk kailumam, kurā būs iekļauti 40 teātra izrāžu kostīmi – gan vēsturiskie, gan mūsdienu.
  • Jaunais Rīgas teātris (JRT) no 27. novembra interneta platformā www.agentura.jrt.lv piedāvās šovasar filmēto daudzsēriju mākslas filmu Aģentūra, ko būs iespējams skatīties no jebkuras ierīces sev ērtā laikā visā pasaulē. Tas ir maksas piedāvājums – iespēja baudīt JRT aktieru sniegumu tuvplānā savās mājās, visas ģimenes lokā 10 stundu garumā makās 50 eiro, savukārt, iegādājoties iepriekšpārdošanā 20. – 26. novembrī, 40 eiro.
  • Īpašu piedāvājumu skolēniem sagatavojis Latvijas Nacionālais teātris valsts svētku laikā, no 16. – 26. novembrim, piedāvājot digitālu izrādi Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris, kas iekļauta programmā Latvijas skolas soma.
  • Līdz novembra beigām pieejama teātra trupas Kvadrifrons interaktīvā klausāmizrāde Rolanda dziesma, kas nominēta 2019./2020. gada sezonas Spēlmaņu nakts balvai kategorijā Gada notikums digitālajā vidē. Izrāde ir klausāma pa telefonu, un to iespējams darīt jebkurā paša izvēlētā vietā un laikā, iegādājoties biļeti un līdz ar to – individuālu pieejas kodu – teātra trupas tīmekļvietnē www.kvadrifrons.lv
  • Ievērojami papildināts virtuāli pieejamais klasiskās mūzikas koncertu klāsts – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) izveidojis LNSO digitālo koncertzāli. Noteiktos datumos LNSO Youtube vietnē ikvienam bez maksas būs iespēja baudīt līdz šim neredzētus LNSO koncertu videoierakstus.
  • Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) mājaslapā skatāms koncertinterviju cikls Tuvāk, izglītojošs koncerts bērniem un koncertsaruna Mūzika kultūrvēstures telpā, tāpat papildināts orķestra piedāvājums vietnē Replay.lv un Latvijas Radio 3 Klasika arhīvos.
  • Lai arī muzeji ārkārtējās situācijas laikā atvērti arī klātienes apmeklējumiem, arī šajā jomā papildināts #Ēkultūra virtuālais piedāvājums. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs digitālajā piedāvājumā iekļāvis audio un video stāstus par mākslu, kā arī daļu no mākslas darbu zelta fonda, kas glabājas LNMM, savukārt Rundāles pils muzejs #Ēkultūra resursu krātuvi papildinājis ar īsfilmām par mākslas stiliem un muzeja tīmekļvietnē apskatāmajiem digitalizētajiem krājuma priekšmetiem.

Amatierkolektīviem noteikti noderēs LNKC ekspertu padomi attālinātajai darbībai kultūras mantojuma, lietišķās mākslas un tautas mūzikas jomās.

Vienuviet informācija par #Ēkultūra digitālajiem piedāvājumiem un e-pakalpojumiem ir atrodama KM tīmekļvietnē www.km.gov.lv

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+