• Šobrīd

  weather img

  Rīga +3°C Daļēji apmācies, D vējš, 6.17 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Satikšanās pēc 20 gadiem – izstādē satiekas gadsimta mijas daudzsološie gleznotāji

  Kultūra
  Santa.lv
  Santa.lv
  5. augusts, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Santa Daugule. Graffiti. Wien. 2019
  Foto: Publicitātes foto
  Santa Daugule. Graffiti. Wien. 2019
  Galerijas A.Sūna izstādē 21 no XXI pēc 20 gadiem satiekas mākslinieki, kuri gadsimta mijā kā jauni un perspektīvi gleznotāji tika uzaicināti piedalīties īpašā projektā.

  Gadsimtu mijā Agija Sūna uzsāka projektu 21 no XXI, uzaicinot piedalīties tajā jaunus gleznotājus, kuri, pēc viņas domām, ir perspektīvi un sevi pierādīs 21. gadsimtā. Projekta ietvaros tika izdots 21 jaunā mākslinieka darbu katalogs un Agijas Sūnas galerijas telpās noritēja izstāžu sērija.

  Agija Sūna norāda, ka 20 gadu laikā glezniecība un tās nozīme ir mainījusies – daudzi gleznotāji ir devušies ārpus Latvijas, mainījies ir starptautiskais pieprasījums, daudzas galerijas ir izzudušas, tomēr Latvijā joprojām ir izcili un daudzsološi mākslinieki. “Mainība notiek arī gleznotāju interesēs un tā tam ir jābūt, jo mākslinieks nedrīkst stāvēt uz vietas.

  Šodien mums ir iespēja redzēt tos pašus pirms 20 gadiem izcili novērtētos un perspektīvākos gleznotājus, kuru darbus mērķtiecīgi ir apvienojis Māris Upzars.

  Pateicoties Māra cieņpilnajai attieksmei pret citiem māksliniekiem, ir sarīkota nopietna gleznu ekspozīcija  Tas ir ļoti svarīgi, jo šobrīd māksliniekiem ir tik maz iespēju parādīt savus jaunākos darbus. Es ceru, ka šī izstāde sniegs arī vienu otru pārsteigumu.”

  Sākotnējā projektā pirms 20 gadiem tika apvienoti tādi gleznotāji kā Artūrs Akopjans, Barbara Gaile, Dace Zēģele, Dita Lūse, Ieva Baklāne, Ieva Jurjāne, Ingrīda Kadaka,  Ilmārs Naglis, Jānis Titāns, Katrīna Avotiņa, Kristīna Keire, Kalvis Zuters, Laima Bikše, Madara Gulbis, Māris Upzars, Normunds Brūveris, Rihards Delvers, Ritums Ivanovs, Sigita Daugule, Signe Vanadziņa un Vineta Kaulača.

  Savukārt radošās satikšanās laikā pēc 20 gadiem būs aplūkojami 19 mākslinieku darbi. Izstādes autoru vidū ir Artūrs Akopjans, Barbara Gaile, Dace Zēģele, Dita Lūse, Ieva Jurjāne, Ilmārs Naglis, Jānis Titāns, Katrīna Avotiņa, Kristīna Keire, Kalvis Zuters, Laima Bikše, Madara Gulbis, Māris Upzars, Normunds Brūveris, Rihards Delvers, Ritums Ivanovs, Sigita Daugule, Signe Vanadziņa un Vineta Kaulača.

  "Agija apzinājās, ka vēlas strādāt ar gleznotājiem, kuri būs nozīmīgi dalībnieki Latvijas XXI gadsimta mākslas norisēs. Protams, viņa nojauta, ka ne visi šie mākslinieki kļūs par atzītiem Latvijas mākslas meistariem, jo cilvēku likteņi mēdz būt ļoti dažādi un neparedzami.

  Vairāki tolaik jauni un daudzsološi latviešu gleznotāji ir nolēmuši  realizēt savus talantus ārpus Latvijas un šobrīd dzīvo un strādā citās valstīs.

  Esmu priecīgs, ka vairāki no viņiem atrada iespējas un atsūtīja savus darbus izstādei.” saka izstādes organizators, gleznotājs Māris Upzars

  Gandrīz visi projektā iesaistītie gleznotāji ir veiksmīgi atraduši sev raksturīgu izteiksmes veidu un šobrīd ir labi zināmi Latvijas mākslas cienītājiem. Kopīgajā izstādē mākslinieki rāda skatītājiem gleznas, kas ir atšķirīgas gan stila, gan noskaņas un kolorīta ziņā.

   “Pateicoties Agijas projektam, mēs, tolaik vēl jauni un “zaļi” mākslinieki dzīvē, varējām sevi  prezentēt un pieteikt mākslas pasaulē. Tas bija kā apstiprinājums, ka ej pareizā virzienā un, protams, tā bija milzīga motivācija tālāk attīstīties un strādāt.” uzsver Sigita Daugule, kura līdz šim ir vienīgā Latvijas gleznotāja, kas savulaik ieguvusi prestižo Vīnes Muzeju kvartāla stipendiju. 

  Izstāde apskatāma Rietumu bankas izstāžu zālē Vesetas ielā 7 darba dienās no pulksten 9:00–18:00.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+