• Šobrīd

  weather img

  Rīga -2°C Mākoņains, DA vējš, 2.57 m/s

  Pēc konstatētiem pārkāpumiem no amata atbrīvota Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktore

  Kultūra
  Santa.lv
  Santa.lv
  29. aprīlis, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
  Foto: Shutterstock
  Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
  Pēc dienesta pārbaudes veikšanas Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā (LEBM) un Latvijas Muzeju padomes iepazīstināšanas ar dienesta pārbaudes komisijas izdarītajiem slēdzieniem, šodien, 29. aprīlī, Kultūras ministrijā (KM) izdots rīkojums, ar ko LEBM direktorei Ilzei Millersonei uzteikts darba līgums.

  Dienesta pārbaudes komisija pēc tam, kad vairākkārt veica pārbaudes muzejā, kā arī lūdza muzeja direktori sniegt papildinošu un paskaidrojošu informāciju, konstatējusi, ka Ilze Millersone nav nodrošinājusi LEBM administratīvā darba tiesiskumu, izveidojusi efektīvu iestādes iekšējās kontroles sistēmu, lai nodrošinātu normatīvo aktu prasību ievērošanu, un nav uzraudzījusi, lai muzeja darbinieki to ievēro, kā arī, uzzinot par pārkāpumiem, nav veikusi nekādas darbības, lai tās novērstu.

  Pārkāpjot Publisko iepirkumu likuma prasības, LEBM noslēgti gan līgumi par elektroenerģijas piegādi muzejam, gan apsardzes pakalpojumiem.

  Par vienu un to pašu apsardzes pakalpojumu nodrošināšanu LEBM vienlaikus noslēgti līgumi ar diviem pakalpojumu sniedzējiem.

  Dienesta pārbaudē ticis konstatēts arī tas, ka muzeja direktore Ilze Millersone nav nodrošinājusi LEBM darbinieku atalgojuma paaugstināšanu no šā gada 1. janvāra, lai arī valsts kultūras iestādēs strādājošo atalgojuma celšana, tostarp KM padotībā esošajos muzejos, ir viens no ministrijas 2020. gada prioritārajiem pasākumiem un atbilstošs finansējums līdz ar valsts budžeta dotāciju LEBM ticis novirzīts.

  Tāpat dienesta pārbaudes komisija konstatēja, ka LEBM nav sagatavots muzeja šī gada darba plāns, kā arī atskaite par LEBM 2019. gada darba plāna izpildi; nav veikti muzeja 2019. gada darba plānā paredzētie vēsturisko ēku jumtu atjaunošanas darbi – nav izstrādāts rīcības plāns eksponātēku jumtu kritiskā stāvokļa novēršanai, kā arī KM nav tikusi informēta par vairāku eksponātēku jumtu stāvokli un nepieciešamo papildu finansējumu to atjaunošanai.

  Bezdarbība, vairāku gadu garumā netiekot sistemātiski plānotiem un veiktiem nepieciešamajiem jumtu klājumu nomaiņas darbiem, rezultējusies vajadzībā veikt niedru jumtu restaurāciju jau vairāk nekā 600 m2 platībā.

  Dienesta pārbaudē konstatēts, ka Ilze Millersone nav nodrošinājusi optimālu LEBM darba finanšu uzskaiti, plānošanas un kontroles procesus, apdraudot „Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja nolikumā” noteikto funkciju un uzdevumu sekmīgu izpildi. Savā darbā muzeja direktore pārkāpusi Publisko iepirkumu likuma prasības, Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma, Arhīvu likuma prasības, kā arī nav pienācīgi veikusi Valsts pārvaldes iekārtas likumā valsts tiešās pārvaldes iestādes vadītājam noteiktos pienākumus.

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+