Nacionālais teātris uzsāk biļešu tirdzniecību septembra izrādēm

Teātris
Santa.lv
Santa.lv
6. augusts
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: publicitātes
Kā ziņo Latvijas Nacionālā teātra pārstāvji, no 6.augusta tiek uzsākta biļešu tirdzniecība un maiņa septembra izrādēm. Repertuāru papildinās pieci jauniestudējumi un turpināsies pavasarī nenospēlēto izrāžu pārcelšana.
  • Lielajā zālē 17. septembrī – atkalsatikšanās ar skatītājiem koncertā Īstā sālsmaize, ko kopīgi gatavo viss iestudējuma ansamblis.

Martā teātra virtuvē rasols jau bija sagriezts, kūka cepās, mūziķi iemēģināja vakara repertuāru, bet – durvis uz visu teātru visām virtuvēm pēkšņi tika slēgtas? Ko katrs aktieris šai laikā ir apguvis un sapratis, uzzināsi 17.septembrī.

  • Aktieru zālē 24. septembrī – pirmizrāde Artūra Jankovska debijas lugai – traģikomēdijai Oligarhs. Režisors Toms Treinis.

Jaunā dramaturga Artūra Jankovska pamatnodarbošanās it nemaz nav saistīta ar teātri, bet viņa humora izjūta izsmīdināja visu teātra žūrijas komisiju 10 cilvēku sastāvā, kas uzklausīja Artūra piedāvājumu Lugu ideju makšķerēšanas konkursā. Nu pabeigtā luga tiek piedāvāta skatītājiem cerībā, ka arī viņus aizraus tajā ierakstītā absurdā, bet labi saprotamā jaunekļa Oskara Kaktiņa vēlme izglābt Latviju, vienkārši novācot uzņēmēju Aināru Krūmiņu.

Titullomā Normunds Laizāns, viņa oponentu atveidos Igors Šelegovskis.

  • LMT Jaunajā zālē 11. septembrī Klusā dzīve – Ināras Sluckas veltījums trim aktrisēm-kolēģēm.

Izrādes varones ir sievietes, par kurām neraksta Ievas Stāsti, kur nu vēl Privātā Dzīve. Par viņu domām un izjūtām neuzzina viņu draudzenes, jo viņas nemēdz izkratīt sirdi. Viņas drīzāk uzticēs savas sāpes spilvenam vai kafijas krūzei, bet no mājas ies laukā smaidošas un visu varošas. Un tomēr viņu dzīves ir tādas pašas kā visiem mums – ar vientulību, bailēm, sāpēm, vilšanos, prieku un mīlestību. Trīs sievietes un viena diena viņu dzīvē.

Lomās: Zane Jančevska, Dace Bonāte, Indra Burkovska.

  • Savukārt, ārpus teātra sienām notiks divas izrādes-pastaigas – Mežs un Pilsēta. Pirmizrādes 26. un 27. septembrī. Režisors Valters Sīlis abas izrādes veidos kā savstarpēji vienotu diptihu, kas viena otru papildina.

Izrādē Mežs skatītāji tiek aicināti iesaistīties nebijušā pasākumā – no Zooloģiskā dārza galvenās ieejas Mežaparkā nelielā grupā ar dzīvā gida-aktiera un audiogida palīdzību doties pusotru stundu garā pastaigā pa mežu, mēģinot atrast ceļu šīs cīņas laukā gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

Izrādes Pilsēta maršruts skatītājus no Nacionālā teātra galvenās ieejas pusotru stundu vedīs pa Rīgu virzienā no Vecrīgas uz nomali.

Lomās: Mežs – Ivars Kļavinskis, Raimonds Celms.  Pilsēta – Madara Bore, Daiga Gaismiņa, Romāns Bargais, Arturs Krūzkops

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+