• Kultūras ministrija izteikusi gatavību valsts īpašumā pārņemt Latvijas Nacionālās operas ēku

  Kultūra
  Santa.lv
  Santa.lv
  9. decembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LETA
  Kultūras ministrija izteikusi gatavību pārņemt Latvijas Nacionālās operas ēku valsts īpašumā – šodien, 9. decembrī, šo jautājumu jau skatīja Rīgas Domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē, kurā nolēma to skatīt nākamreiz, pieaicinot Kultūras un Finanšu ministrijas pārstāvjus.

  „Šāds risinājums no pragmatiskā viedokļa ļaus valstij un Latvijas Nacionālajai operai un baletam racionālāk rīkoties ar ēku, tās uzturēšanu un nākotnes attīstības perspektīvām, tai skaitā novirzot tās atjaunošanai tos finanšu līdzekļus, kurus līdz šim LNOB maksāja par ēku kompleksa nomu un SIA Rīgas nami veikto ieguldījumu atmaksu,” akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis.

  Operas un baleta žanra un Latvijas Nacionālās operas un baleta darbības un uzdevumu neatraujama sastāvdaļa ir Latvijas Nacionālās operas ēka Rīgā, Aspazijas bulvārī 3, kura sastāv no vēsturiskās ēkas, piebūves, pacēlāja nojumes un vienstāva ēkas – kases, kā arī ar attiecīgajām būvēm saistītā zemesgabala 12095 kvadrātmetru platībā. 1998. gada 21. augustā Rīgas pilsētas zemesgrāmatā Latvijas Nacionālās operas ēku kompleksa īpašumtiesības reģistrētas Rīgas pilsētai. Latvijas Nacionālās operas vēsturiskā ēka jeb tā sauktais Baltais nams, ir būvēta operas un baleta žanra izrādēm pirms vairāk nekā 150 gadiem un savu misiju gadsimtu laikā un vēstures griežos nekad nav mainījusi.

  „Latvijas Nacionālā opera un balets ir gandarīta par Rīgas domes un Kultūras ministrijas gatavību rast risinājumu, kura rezultātā ēka pirmo reizi vēsturē nonāktu valsts un Latvijas Nacionālās operas un baleta rokās. Latvijas Nacionālās operas ēkai ir vairāk kā 150 gadi. Kopš 1998. gada ēkas īpašumtiesības reģistrētas Rīgas domei.  Mēs izsakām pateicību Rīgas domei un SIA «Rīgas nami» par līdzšinējo sadarbību. Šīs sadarbības ietvaros ir veikti nozīmīgi ieguldījumi -  tai skaitā krēslu restaurācija un kases telpu atjaunošana, kurus var novērtēt ikviens Baltā nama apmeklētājs,” pauž LNOB valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē