Jau pirmo dienu Dailes teātra direktora amatā Žagars sācis ar izmaiņām

Dailes teātris
Ziņu aģentūra LETA
6. marts
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Iveta Vaivode
Pirmajā nedēļā kopš stāšanās Dailes teātra direktora amatā Juris Žagars teātrī veicis personālstruktūras izmaiņas, ieviešot dažus jaunus amatus, bet citus – likvidējot.

Kā Žagars šorīt pastāstīja Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma, minētās izmaiņas pamatā skar teātra administrāciju. «Katrs nāk ar savu komandu, es arī nāku ar savu komandu. Es bez komandas neprotu strādāt,» komentēja Žagars.

Viņš nolēmis teātrī ieviest finanšu direktora amatu, kura atbildības joma turpmāk iesniegsies arī pārdošanā un galvenā grāmatveža līdzšinējā kompetencē. «Tas nenozīmē, ka galvenās grāmatvedes vairs nebūs,» piebilda Žagars.

Tāpat teātrī izveidots administratīvā direktora amats, kurā strādājošais cilvēks galvenokārt būs atbildīgs par administrācijas vadību.

Savukārt Literārās daļas vietā turpmāk darbošoties teātra dramaturgs. «Tā ir pozīcija, kas pasaules teātros angliski saucas »dramaticer", bet latviski tai īsti nav nosaukuma," skaidroja Žagars.

Pēc viņa paša teiktā, ieviestās personālstruktūras izmaiņas «nav nekas dramatisks». Žagars uzskata, ka pareizāk ir šādas lietas izdarīt uzreiz pēc stāšanās amatā, nevis likt cilvēkiem ilgstoši dzīvot neziņā, baidoties, ka priekšnieks kādu dienu viņus pasauks uz savu kabinetu un paziņos par atlaišanu.

«Ir godīgi cilvēkiem pateikt un dot kaut kādu pārejas periodu, lai viņi var laicīgi meklēt citus darbus. Man arī tā patīk uzreiz būt tiešam. Es kaut kā neprotu ilgi staigāt ar kaut ko azotē un tad pēkšņi izmest ārā,» sacīja Žagars.

Kā ziņots, Žagars Dailes teātra direktora pienākumus sāka pildīt 2. martā, pārņemot tos no iepriekšējā teātra direktora Andra Vītola, kurš pagājušā gada oktobrī pieņēma lēmumu pēc desmit gadu ilga darba atstāt amatu. Viņa lēmums sekoja pāris nedēļas pēc tam, kad aktieru īstenotā «apvērsumā» amatu pameta teātra mākslinieciskais vadītājs Dž.Dž. Džilindžers.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+