• Šobrīd

  weather img

  Rīga +17°C Skaidrs, D/DR vējš, 4.63 m/s

  Brīvdabas muzeja 50. gadatirgus šogad norisināsies tiešsaistē

  Kultūra
  Santa.lv
  Santa.lv
  31. jūlijs, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Kārlis Dambrāns, flickr.com/janitors
  Šogad tradicionālais latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, kas parasti notika Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, pirmo reizi tā 50. gadu pastāvēšanas laikā norisināsies tiešsaistē.

  Noteikto pulcēšanās ierobežojumu dēļ Brīvdabas muzeja 50. gadatirgus norise tika pārcelta uz 2021. gadu. Lai nodrošinātu tradīcijas nepārtrauktību, šogad gadatirgus notiks vēl nebijušā formātā – tiešsaistē.

  Brīvdabas muzeja gadatirgus dalībnieki –  amatnieki un mājražotāji – īpaši izveidotā vietnē www.egadatirgus.lv publicēs savus darinājumus, savukārt pircēji no Latvijas un citām valstīm varēs ērti aplūkot piedāvājumu un sazināties ar meistariem, lai iegādātos izvēlētās preces. Plānots, ka portāls darbību uzsāks augusta vidū.

  Portāls tiek veidots kā e-katalogs, kurā apmeklētāji varēs aplūkot Brīvdabas muzeja amatnieku un mājražotāju virtuālos stendus un iegādāties viņu ražojumus.

  “Sabiedrības veselības interesēs apzināmies, ka šogad nevaram nodrošināt šī pasākuma norisi atbilstoši prasībām, tāpēc priecājamies par Luminor bankas iniciatīvu 50. sezonu ieskandināt ar virtuālo gadatirgu. Ceram, ka šādi mums izdosies saglabāt un nostiprināt saiti starp mūsu amatniekiem un tautas daiļamatu darinājumu mīļotājiem līdz nākamajam klātienes gadatirgum 2021. gadā, kas tradicionāli tiek plānots pirmajā jūnija nedēļas nogalē,” stāsta Arnis Radiņš, Brīvdabas muzeja direktora pienākumu izpildītājs. 

  “Ar portāla egadatirgus.lv izveidi vēlamies iedrošināt vietējos amatniekus un mājražotājus apgūt e-komercijas prasmes, bez kā tirgošanās nākotnē jau vairs nav iedomājama.

  Arī mūsu esošo klientu pieredze, neatkarīgi no tā – mazs vai liels, apliecina, ka ir iespējams ātri pielāgoties jaunajiem apstākļiem un uzsākt tirdzniecību e-vidē.

  Priecājamies, ka varam sniegt atbalstu vietējiem ražotājiem, un ceram, ka dalība virtuālajā gadatirgū dalībniekus iedvesmos izveidot pašiem savus e-veikalus, kas nav nemaz tik sarežģīti,” stāsta Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.

  Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus un Brīvdabas muzejs ir iecienīts galamērķis arī ārzemju latviešiem. Tāpēc ir svarīgi, lai iegādātie darinājumi un preces droši nonāktu pie ikviena pircēja kā Latvijā, tā arī pie tautiešiem citur Eiropā. “Portāls egadatirgus.lv stiprinās saikni starp latviešiem tepat Latvijā un tiem, kas dzīvo ārzemēs. DPD Latvija palīdzēs ikvienai dāvanai, pārsteigumam vai vienkārši sveicienam aizceļot ātri un droši. Apjaušam, ka lielai daļai tirgotāju šī būs pirmā pieredze kā e-komercijā, tā produktu nosūtīšanā, tāpēc parūpēsimies, lai gadatirgus dalībnieku pieredze būtu pozitīva. Esam patiesi gandarīti, ka varēsim tik daudziem amatniekiem palīdzēt sasniegt savus klientus kā Latvijā, tā Lietuvā, Igaunijā un visā Eiropā,” saka Jānis Grants,  DPD Latvija valdes priekšsēdētājs. 

  Brīvdabas muzeja gadatirgus ir gada lielākais notikums Latvijas amatniecībā un katru gadu pulcē vairākus simtus dalībnieku un desmitiem tūkstošu apmeklētāju. Brīvdabas muzeja gadatirgus amatniekiem un mājražotājiem ir nozīmīgākais gada pasākums, kura laikā tiek realizēta liela daļa ar mīlestību izgatavoto darinājumu un gardumu dažādām gaumēm. 

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+