Ašeradens: Redzama pozitīva virzība, lai nodrošinātu Liepājas teātra darbības turpināšanos

Kultūra
Ziņu aģentūra LETA
28. jūlijs, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: liepajasteatris.lv
Atbildīgo institūciju sarunas liecina par pozitīvu virzību uz to, lai tiktu nodrošināts, ka Liepājas teātris varētu turpināt savu darbību, tajā skaitā, arī iestudējot jaunas izrādes, paudis Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV).

Politiķis norādīja, ka Kultūras ministrijas (KM), Finanšu ministrijas, Liepājas domes un Liepājas teātra pārstāvji ir vienojušies, ka teātris iesniegs aprēķinus par nepieciešamo finansējumu saistībā ar Covid-19 radītājiem zaudējumiem.

Ašeradens pirmdien šo jautājumu pārrunājis ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, kurš esot apliecinājis, ka arī pilsēta ir gatava iesaistīties Liepājas teātra atbalstīšanā. Izglītības komisijas vadītājs redz, ka teātri kopīgi varētu atbalstīt gan KM, gan Liepājas pašvaldība.

Pašlaik šajā jautājumā ir pozitīva virzība un vairs neveidojas situācija, kad Liepājas teātra vadītājam Herbertam Laukšteinam jāiet «no Poncija pie Pilāta», prasot risinājumus, aģentūrai LETA uzsvēra Ašeradens. Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šajā jautājumā arī ir vērsusies ar vēstuli KM, lūdzot rast risinājumu. Ja tomēr nebūs redzams risinājums, tad šajā jautājumā varētu tikt sasaukta komisija sēde, jo nav pieļaujama situācija, ka pārtrauktu darboties viens no Latvijas vecākajiem profesionālajiem teātriem, akcentēja politiķis.

Gadījumā, ja Liepājas teātris nesaņems finansiālu atbalstu Covid-19 krīzes seku novēršanai, jau oktobrī var nākties apturēt tā darbību. Liepājas teātris ir pašvaldības kapitālsabiedrība, tādēļ tas neguva valdības finansiālu atbalstu Covid-19 radītās krīzes seku novēršanai, kas paredzēts valsts teātriem.

KM Liepājas teātra vadībai lūgusi veikt detalizētākus aprēķinus par Covid-19 ietekmi uz teātra līdzšinējo darbību, informēja ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale. Lai pārrunātu iespējas Liepājas teātra finanšu situācijas stabilizēšanai, 24. jūlijā KM uz sarunu bija aicinājusi Finanšu ministrijas pārstāvjus, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieku kultūras un sporta jautājumos Ati Deksni (LRA) un Liepājas teātra vadītāju Laukšteinu.

Plānots, ka puses atkārtoti tiksies augusta otrā nedēļā. Viņš sacīja, ka KM lūgusi Liepājas teātra vadību aizpildīt anketu, kādu aizpildīja arī valsts teātri atbalsta saņemšanai. Pēc informācijas iesniegšanas Liepājas teātra situācija tiks vērtēta, skatoties analogi pret pārējiem valsts teātriem.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+