• Šobrīd

  weather img

  Rīga +23°C Skaidrs, Z/ZR vējš, 3.6 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Konkurss par transportu reģionos: IUB aizliedzis slēgt līgumus septiņās lotēs

  Sabiedriskais transports
  Ziņu aģentūra LETA
  16. septembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB), izskatot iesniegtās sūdzības Autotransporta direkcijas konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā, aizliedzis slēgt līgumus septiņās daļās jeb lotēs, aģentūrai LETA pavēstīja IUB.

  Birojā norādīja, ka, izskatot astoņu pārvadātāju iesniegumus par Autotransporta direkcijas rīkoto atklāto konkursu «Par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā», IUB atzinis par pamatotiem vairākus iebildumus par pasūtītāja piedāvājumu vērtēšanas procesā pieļautajiem pārkāpumiem.

  Tādējādi IUB aizliedzis slēgt iepirkuma līgumus septiņās konkursa lotēs, bet vienā konkursa lotē atcēlis lēmumu par konkursa izbeigšanu bez rezultātiem, uzdodot šajās lotēs veikt atkārtotu piedāvājumu vērtēšanu. Trijās konkursa lotēs IUB atstāja spēkā pasūtītāja pieņemto lēmumu par konkursa izbeigšanu bez rezultātiem. Savukārt piecās lotēs, kur pārsūdzību nebija, ir noslēgti līgumi ar uzvarētājiem.

  Pretendenti IUB ir iesniedza 11 sūdzības par konkursa rezultātiem.

  IUB minēja, ka personu apvienība, kuru veido SIA Gulbenes autobuss un SIA Balvu autotransports, apstrīdēja konkursa ceturtās un desmitās lotes rezultātus, un IUB konstatēja, ka pasūtītāja lēmums ceturtajā lotē ir nepamatots, jo nav veikta nepamatoti lēta piedāvājuma pārbaude un pasūtītājs nav sniedzis objektīvu pamatojumu konkrētā piedāvājuma izvēlei, savukārt konkursa desmitajā lotē personu apvienības piedāvājums nepamatoti ir atzīts par neatbilstošu un noraidīts.

  SIA VTU Valmiera apstrīdēja konkursa 15. lotes rezultātus, un IUB konstatēja, ka pasūtītājs ir pieļāvis pārkāpumus, izvērtējot šajā lotē par uzvarētāju atzītā pretendenta personu apvienību, kuru veido SIA Sabiedriskais autobuss un Lietuvas Vlasava, piedāvājumā iekļauto izmaksu pamatotību.

  SIA Norma-A apstrīdēja konkursa 10. un 13. lotes rezultātus, un IUB konstatēja, ka tā piedāvājumi šajās lotēs nepamatoti ir atzīti par neatbilstošiem un noraidīti.

  Personu apvienība, kuru veido SIA Dobeles autobusu parks un SIA Jelgavas autobusu parks, apstrīdēja konkursa piektās lotes rezultātus, un IUB konstatēja, ka pasūtītājs ir pieļāvis pārkāpumus uzvarējušā pretendenta AS Liepājas autobusu parks piedāvājuma vērtēšanā, proti, pieļāvis minētā pretendenta piedāvājuma neatļautu grozīšanu.

  SIA Tukuma auto apstrīdēja konkursa piektās un 14. lotes rezultātus, un IUB konstatēja, ka tā piedāvājums konkursa piektajā lotē nepamatoti ir atzīts par neatbilstošu un noraidīts, savukārt pasūtītāja lēmums 14. lotē ir nepamatots, jo nav veikta nepamatoti lēta piedāvājuma pārbaude un pasūtītājs nav sniedzis objektīvu pamatojumu konkrētā piedāvājuma izvēlei.

  AS Cata apstrīdēja konkursa otrās, devītās un 11. lotes rezultātus, bet IUB konstatēja, ka tā piedāvājumi šajās lotēs pamatoti ir atzīti par neatbilstošiem un noraidīti, jo pretendents piedāvāja mazāku bruto likmi darbiniekam (autobusa vadītājam) mēnesī par autobusa vadīšanas un sagatavošanās laiku, nekā bija noteicis pasūtītājs tehniskajā specifikācijā.

  Pašvaldības SIA Ventspils reiss apstrīdēja konkursa 16. lotes rezultātus, un IUB konstatēja, ka pasūtītājs ir pieļāvis atsevišķus pārkāpumus, izvērtējot šajā lotē par uzvarētāju atzītā pretendenta AS Talsu autotransports piedāvājumā iekļauto izmaksu pamatotību un spēju iesaistīt pakalpojumu sniegšanā bez izmešu autobusus.

  Savukārt SIA Jēkabpils autobusu parks apstrīdēja konkursa sestās lotes rezultātus, un IUB konstatēja, ka tā piedāvājums nepamatoti ir atzīts par neatbilstošu un noraidīts.

  Konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021. gada Autotransporta direkcija izraudzījās uzvarētājus 12 maršrutu tīkla daļās jeb lotēs no kopumā 16:

  • lotē Bauska par uzvarēju tika atzīta AS Nordeka,
  • lotē Daugavpils, Krāslava - SIA Daugavpils autobusu parks,
  • lotē Gulbene, Alūksne, Balvi - apvienība AS Nordeka un SIA Sabiedriskais autobuss,
  • lotē Jelgava, Dobele - AS Liepājas autobusu parks,
  • lotē Kuldīga, Saldus - SIA Sabiedriskais autobuss,
  • lotē Liepāja – AS Liepājas autobusu parks,
  • lotē Madona – SIA Tukuma auto,
  • lotē Pierīga – apvienība AS Liepājas autobusu parks, SIA Sabiedriskais autobuss un AS Nordeka,
  • lotē Rēzekne, Ludza - AS Rēzeknes autobusu parks,
  • lotē Talsi, Tukums - AS Talsu autotransports,
  • lotē Valmiera, Valka, Smiltene - apvienība SIA Sabiedriskais autobuss un Lietuvas Vlasava 
  • lotē Ventspils – AS Talsu autotransports.

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+