Kolēģi mani aprunā – 4 noderīgi padomi, kā rīkoties

Psiholoģija
Ievas Padomu Avīze
21. augusts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Ja aprunāšana apdraud cilvēka labsajūtu, fiziski un emocionāli nomāc, tad nav ilgstoši jācieš, jo tas var ietekmēt veselību un dzīvesprieku.
  1. Ja aprunāšana skar eksistenciāli vai emocionāli svarīgas jomas – karjeru, attiecības ar mīļoto cilvēku –, ir jārīkojas. Mierīgi, bez uzbrukuma, pieej klāt aprunātājam un saki apmēram tā: man ir sajūta, ka vēlies man ko teikt.

    Vai arī, ka vēlies precizēt informāciju – vai ir tā ir bijis, kā esi dzirdējusi. Ja satiekas divi inteliģenti cilvēki, viņi arī inteliģenti parunās. Ja cilvēks neatzīst, ka ir aprunājis, tādai sarunai, protams, jēgas nebūs.
  2.  Pieiet klāt aprunātājam un aicināt viņu uz sarunu – tas nav vienkārši. Ir jāsajūt, vai tevī ir spēks un drosme runāt. Esi gatava, ka var būt arī ass konflikts.
  3. Ja skaidri zini, ka vairs nav, ko zaudēt, tad arī ir jāsaka tieši un nepārprotami – ja turpināsi tādā garā, tam būs tādas un tādas sekas. Galu galā aprunāšana var būt saistīta arī ar emocionālo vardarbību vai mobingu, kam patiešām var būt ļoti smagas sekas.
  4. Recepte pret aprunāšanu patiesībā skan diezgan vienkārši. Lai mazinātu uztraukumu par citu domām, pats svarīgais ir atrast pašai savu es, saprast, ko es vēlos un vai varu iegūt piepildījumu tajā, kas man patīk. Tā ir tā brīnumviela, kas neļauj pielipt cilvēku aprunāšanai. Pašpietiekams cilvēks ir stiprs, mierīgs un apmierināts ar savu dzīvi.  Un aprunāšanu uztver kā lietu vasaras dienā – atnāks un aizies.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs