Klajā nākusi Olgas Dreģes grāmata Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!

Kultūra
Santa.lv
Santa.lv
28. decembris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Grāmatā Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop! apkopota 18 latviešu autoru dzeja, kas nozīmīga, tuva un mīļa Dailes teātra leģendārajai aktrisei Olgai Dreģei. Dzeja mijas ar sarunām, kurās aktrise atklāj savas pārdomas par dzīvi un mākslu.

Dzejas izlasē Olga Dreģe iekļāvusi dzejoļus, kurus runājusi savas 80. dzimšanas dienas koncertos. Dzeju caurvij sarunas ar aktrisi -  emocionālas pārdomas par dzīvi un dzeju rada klātbūtnes izjūtu un ļauj lasītājam ieraudzīt katru no dzejoļiem, iespējams, dzeju vispār, pilnīgi no jauna. Aktrise stāsta: “Pēc maniem jubilejas koncertiem cilvēki ir nākuši klāt un jautājuši, vai dzirdēto dzejas apkopojumu varēs kur izlasīt. Esmu priecīga, ka tagad varēs.”

Dzejas pasaule ir bijusi Olgai līdzās kopš agras jaunības un saaugusi ar viņas skaisto, jūtīgo dvēseli, kas katru dzejoli ļauj izjust un runāt kā savu: “Dzeja ir veids, kā uzturēt sevī dzīvu lidojuma sajūtu. Varu brīnīties un apbrīnot dzejnieka spēju uzrunāt pasauli. Cik tas ir svētīgi! Tā enerģija, dzejnieka doma mani satver. Dzejoļi paši atnāk pie manis, uzrunā, nelaiž vaļā un iegulst atmiņā. Es dzirdu, kā tie atbalsojas manā dvēselē. Runāt dzeju – tā ir pašatklāsmes, pašizaugsmes iespēja, veids, kā labāk izteikt savu būtību.”

Dzejas teātris ir jauna, oriģināla grāmatu sērija, kuras misija ir iemūžināt grāmatu lapās skatītāju tik iemīļotos aktieru dzejas vakarus. Poētiska vakara sagatavošanā tiek ieguldīts liels darbs, veidotas tematiskas dzejas izlases, radīta neaizmirstama noskaņa, taču nereti šīs izrādes iepriecina skatītājus tikai dažas reizes un paliek vienīgi atmiņās. Dzejas teātra grāmatas ir mēģinājums fiksēt mirkli, lai izbaudītu to ilgāk.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+