• Ķirbju trakums — mēneša laikā nopērk 5 tonnas oranžo skaistuļu

  Aktuāli
  Santa.lv
  Santa.lv
  6. novembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Pateicoties no ārvalstīm aizgūtajām Helovīna tradīcijām un Latvijas ražīgajam rudenim, oktobris Latvijas veikalos kļuvis par ķirbju mēnesi.

  Sevišķi populāras pasaules lielākās ogas kļuvušas mēneša beigās pirms Visu svēto dienas priekšvakara jeb Helovīna svinībām. Tad ķirbju pārdošanas apjomi dažu dienu laikā pieauguši par 273%, apliecinot – ķirbjus Latvijā pērk ne tikai uzturam, bet arī Helovīna dekorācijām. Mazumtirdzniecības tīklā ELVI šogad oktobrī pārdotas piecas tonnas dažādu ķirbju.

  Lai arī oktobrī ķirbji ir populāri un pēdējos gados tie ir iekļuvuši starp pieprasītākajiem rudens dārzeņiem, kas liecina – Latvijas iedzīvotāji ķirbjus labprāt iekļauj savā ēdienkartē, pieprasījums pēc ķirbjiem sevišķi strauji aug tieši oktobra otrajā pusē. Šogad pēdējās divās oktobra nedēļās ķirbji pirkti par 147% vairāk nekā 2 nedēļas pirms tam.

  Veikalu tīklā oktobrī populārākie bijuši klasiskie oranžie ķirbji Spirit, kas ir ļoti koši un piemēroti gan lietošanai uzturā, gan Helovīna dekorāciju pagatavošanai. Bieži pirkti arī sviesta, muskata un riekstu ķirbji, ko parasti izvēlas dažādiem sacepumiem, zupām un kūkām.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+