• Šobrīd

  weather img

  Rīga 0°C

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Jautājums par miljonu — kā satikt īsto?

  Attiecības
  Ilze Anna Vītola
  27. aprīlis, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  «Kur lai sieviete iepazīstas?» jautāju savam mīļotajam vīrietim. Paskaidroju, ka jautājumu uzdodu, jo pētnieciskos nolūkos (žurnāla vajadzībām) nepieciešams pretējā dzimuma viedoklis. Saņēmu īsu, lakonisku atbildi: «Ko viņa dara, lai iepazītos?»

  Nolēmu apvainoties. Par to, ka sievietei kaut kas ir jādara, lai satiktu savu īsto. Tomēr, mirkli padomājusi, sapratu, ka jautājums ir loģisks un apvainošanās nevietā – pat Pelnrušķītei kaut kas bija jādara, lai satiktu savu princi, – jāuzvelk skaista kleita, kristāla kurpes un jāierāpjas karietē, kas aizvizina uz pili.

  Protams, atkal ir iemesls apvainoties, jo Pelnrušķītes piemērs mums māca, ka kaut drusku sapucēties vajadzētu. Vismaz startā. Pēc tam princis atrada Pelnrušķīti tādu, kādu nu atrada, – bez kurpēm un ne gluži labākajā skatā –, bet mēs esam pieaugušas meitenes un zinām, ka īstais vīrietis mūs mīlēs arī ar trīs dienas nemazgātiem matiem un ataugušām kāju spalvām, tomēr tam nevajadzētu būt gluži sākuma komplektam. Tātad objektīvi paskatīties spogulī nenāktu par sliktu.

  Vai es gribētu ar sevi iepazīties?

  Šādu jautājumu vajadzētu uzdot sev. Protams, viss balstīts uz netveramiem feromoniem un enerģijas fluīdiem, bet, godavārds, neviens vīrietis necentīsies saskatīt tavus dvēseles dziļumus aiz nošņurkuša skata un nolupušas nagu lakas, un vienīgā enerģija, ko tu, tāda sevi pavisam palaidusi brīvgaitā, raidi, ir – glābjas, kas var!

  Es saprotu, tagad tu lasi šo un domā, ka nu ir iemesls apvainoties tev, jo no žurnāla lappusēm tiec aicināta sapucēties kaut kāda džeka dēļ. Nē, džeka dēļ ne! Sevis dēļ! Godavārds, ar tīriem matiem tu jutīsies labāk. Un tas jau ir solis uz to, lai mainītos tava enerģija, savukārt enerģija ir tas, kas piesaista cilvēkus. Ne tikai tīri mati. Krievijā populārā psiholoģe un bieža viešņa Pirmā kanāla TV raidījumos Anna Jotko par to reiz teikusi: «Sieviete zina, ka slikti izskatās nevis tad, kad viņa slikti jūtas vīrieša sabiedrībā, bet tad, kad, esot līdzās citai sievietei, rodas iekšēja vēlme sarauties, ko pavada tik pazīstamā izjūta – viņa nav skaistāka par mani, tikai labāk kopta.»

  Kopta – tas ir atslēgvārds. Nevis uzkrāsota, pārpucēta, pārlieku safrizēta. Varbūt tev nav ne grama kosmētikas uz sejas, jo tā ir tava īstā seja. Seja, ko viņš redzēs ik dienu vai kad būsi slima, vai bērni mazi, – tu nebūsi visu laiku ar grimu, bet tu pati. Skaista, kopta sieviete.

  Vai tavā dzīvē ir vieta vīrietim?

  Tāds ir nākamais jautājums. Tu sirdī klusi ceri, ka tevi kāds atradīs, iekšēji tu to vēlies, bet tava ārējā dzīve ir tik piesātināta, ka viņam tur fiziski nav vietas. Sporta zāle, darbs, valodu kursi, profesionālās pilnveides kursi, ceļojumi, tuvāki vai tālāki izbraucieni draudzeņu sabiedrībā, lūk, vēl brīvprātīgais darbs, vecāki… Satikusi vīrieti, tu tā arī paziņo: «Esmu tik aizņemta, nu tik aizņemta, lūk, man viss pēc saraksta…» Protams, tu gribi parādīt, cik svarīga esi, kā viņam veicies, ka tu uz viņu kaut skaties. Tev ir tavs kaķis, suns, kanārijputniņš un kārtība zeķu plauktā. Tu esi kā tāds Duracell bateriju zaķēns (atceries reklāmu?), bruņojies ar savu panākumu sarakstu vienā rokā un prasību listi otrā. Un vīrietim tavā dzīvē nav vietas. Kāpēc? Jo tu nejūti sevi.

  Tu atkal gribi apvainoties, šo lasot. Un domā – nu nekādi vārguļi, kas nespēj būt gana vīrišķīgi, lai iekarotu vietu līdzās un uzvarētu cīņā ar manu pseidoaizņemtību, man nav vajadzīgi. Priecīgs miers – teiktu jau pieminētā psiholoģe Anna Jotko. Priecīgs miers, kas staro no sievietes, ir tas, kas piesaista vīrieti. «Daudzas sievietes apzināti sevī kultivē kaut kādas īpašības. Tā, it kā īpašības – atbildība, apzinīgums, panākumi – spētu piesaistīt vīrieti. Kļūšu veiksmīga, un viņš mani iemīlēs – tā taču nenotiek! Īpašību kopums vien nepiesaista vīrieti! Sajūtot sievietē priecīgu miera stāvokli, vīrietim ir neiespējami nereaģēt uz to. Tā ir hormonu, nevis prāta reakcija,» saka psiholoģe. Vīrietis šādi nokļūst tavā enerģijas laukā, un viņam daba nav devusi citu izvēli kā vien reaģēt uz šo priecīgi mierīgo sievieti. Tā nav drudžaina, stresa un rūpju mākta būtne, tā ir sieviete, kas ir mierā pati ar sevi. «Tas nav stāvoklis, ko sieviete var iegūt divu minūšu rīta meditācijā,» norāda Jotko. «Tā ir sievietes dzīves pamatizjūta. Sajūta, ko viņa sevī nepārtraukti attīsta. Vīrieši vairāk izsaka komplimentus, vairāk izrāda uzmanību. Kāpēc? Jo vīrieša dievs testosterons neļauj būt viņam pasīvam šajā brīdī.

  Sievietei nav jābūt superskaistulei vai supergudrai, lai piesaistītu vīrieti.

  Jebkura sieviete ar jebkādām īpašībām, atrazdamās priecīga miera enerģētiskajā stāvoklī, piesaista vīrieti. Tikai pēc tam viņš varbūt sapratīs, kas ir tas, kas viņu piesaistījis, taču vīrieši bieži vien to īsti nespēj noformulēt.»   

  Vispirms ir jāsatiek sevi

  Un tad jāatzīst – es gribu satikt vīrieti. Cik daudzas gan tagad saka: man nav vajadzīgs vīrietis! Tu izmisīgi reizēm skrien kā tauriņš uz gaismu, cenšoties izveidot attiecības, bet vienlaikus baidies atzīt skaļi, ka vēlies sastapt vīrieti. It kā tas būtu kauns – gribēt būt attiecībās. Atzīsti sev, ka vēlies attiecības un pajautā – kāpēc? Kāpēc šajā dzīves posmā tev ir vajadzīgas attiecības? Tu gribi ģimeni, bērnus, negribi bērnus, visiem ir un tev arī vajag? Kāpēc? Tas ir vienkāršs un brīnišķīgs jautājums, uz ko sev atbildēt.

  Kādā feisbuka grupā gada sākumā redzēju apbrīnojami godīgu ierakstu: grupa bija veltīta mērķu sasniegšanai – privātie, profesionālie mērķi vienuviet. Sākot ar to, ka cilvēki vēlējās sakārtot skapi un atbrīvoties no liekā svara, beidzot ar to, ka kardināli mainīt dzīvi. Grupas dalībnieki – ar īstajiem vārdiem, uzvārdiem un foto. Un kāda jauna meitene tik aizkustinoši savu šāgada mērķu saraksta noslēgumā piebilda: «Un varbūt apprecēties. Satikt viņu un apprecēties. Drīkst taču pasapņot.» Tas bija sirsnīgi un aizkustinoši.

  Tāpēc tagad mums ir jāizdomā dažas konkrētas vietas, kur lai iepazīstas. Pēc tam, kad esam satikušas un iepazinušas sevi.

  «Interešu grupas, pārgājieni, sporta aktivitātes,» norāda mans mīļotais vīrietis, kad turpinu viņu eksaminēt jautājumā, kur un kā lai sieviete iepazīstas. Par lietotni Tinder šoreiz nerunāsim, kaut gan divas manas draudzenes tieši tur ir satikušas nākamos vīrus, apprecējušās un nu šajās ģimenēs aug gan meita, gan dēls.

  Sporta aktivitātes. Nezin kāpēc sievietēm, kas grib iepazīties, vienmēr liekas, ka jāiegādājas milzīgi dārgs sporta ekipējums. Ticiet, nevienu aktīvi sportojošu vīrieti neinteresē, kādas firmas un krāsas botās jūs, piemēram, skrienat. Viņš to tiešām nepamana. Savukārt, ja regulāri sporta zālē viņu pasveicināsiet vai atbildēsiet sveicienam, satiekoties skriešanas trasē, viņš noteikti jūs atcerēsies. Un pēc kāda laika pats jums nopirks superīgu sporta ekipējumu. Ne tāpēc, ka viņam ir ļoti svarīgi, cik smukas jums kedas, bet tāpēc, lai jums būtu ērtāk un labāk sportot.

  Dodieties pārgājienos, pat ja nevienu tajos nepazīstat. Bez draudzenēm. Gandrīz katru nedēļas nogali visās Latvijas malās notiek kāds pārgājiens, ekspedīcija. Ziemas peldējums vai laivu brauciens tuvākos vai tālākos purvos. Lieliska iespēja satikt kādu un redzēt viņu nevis Tinder uzpucētajā profilbildē, bet reālā darbībā.

  Man ir draudzene, kura kādudien devās uz kalnu snovot. Tepat Latvijā. Vienatnē. Sadziedējusi salauztu sirdi, satikusi sevi, kopta, bez īpašas grima kārtas uz sejas, bet ar aizsargkrēmu pret sniegu un vējiem. Un auskariem ausīs. Kā gadījās, kā ne, viens auskars izkrita. To sniegā pamanīja un pacēla cits snovotājs… Tagad viņiem ir divi bērni un aiz muguras gan kalni, gan ielejas vārda tiešā un pārnestā nozīmē. Bet skaidrs ir viens: dzīvos viņi ilgi un laimīgi.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+