Lai skaistumu nebojā ne lietus, ne sniegs, ne asaras

Skaistums
Sandra Puntule
Sandra Puntule
1. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Ilgnoturīgi grima līdzekļi garantē nevainojamu izskatu arī pēc pastaigas lietū vai sniegputenī, prieka asarām, peldes un bezrūpīgi nodejotas nakts.

Izvēloties ūdensnoturīgā vai ilgnoturīgā grima līdzekļus, uz etiķetes meklē norādes waterproof, water resistant, long wearing, long lasting.

Ar ko tā atšķiras no parastās kosmētikas? Ūdensnoturīgā dekoratīvā kosmētika ir ideāla alternatīva parastajai kosmētikai, kas, svīstot vasaras karstumā, aktīvi atpūšoties vai sportojot, peldoties, raudot un citās slapjās situācijās ātri izšķīst, izsmērējas un pazūd bez pēdām.

Ūdensnoturīgajai kosmētikai ir pievienotas dermatoloģiski pārbaudītas vielas – dažādi silikona polimēri, vaski un tauki. Daļa komponentu, nonākot uz ādas, veido tādu kā vieglu tīkliņu, kurā ir iekapsulēti krāsas pigmenti. Šīs tehnoloģijas dēļ grims nešķīst ne ūdenī, ne asarās, ne sviedros un nenotek. Jo lielāka silikonu koncentrācija, jo izturīgāks produkts.

Akūta nepieciešamība 

Dāmām pēc 40–50 gadu vecuma ūdensnoturīgo/ilgnoturīgo dekoratīvo kosmētiku vajadzētu lietot ne tikai vasarā vai pirms paredzami slapjām situācijām, bet gan visa gada garumā. Iemesli ir vairāki.

  • Kad pēc 40 gadu vecuma ādā sāk veidoties daudzas sīkas krunciņas, tās atrodas ļoti tuvu acīm un lūpām, tāpēc parastā kosmētika bieži mēdz izsmērēties, notek vai pazūd bez pēdām.
  • Ūdensnoturīgā kosmētika atvieglo dzīvi tad, ja ir kādas iedzimtas vai iegūtas acu vai plakstiņu īpatnības, piemēram, bieži asaro acis, traucē nokareni plakstiņi, vai tad, ja acis ir novietotas ļoti dziļi un/vai skropstas pieguļ cieši ādai, tad smejoties, samiedzot acis saulē un spilgtā gaismā, parastā tuša mēdz nospiesties uz ādas.
  • Ūdens noturīgā kosmētika īstermiņā palīdz izveidot dabiska izskata uzacu līnijas. Daži ražotāji piedāvā ilgnoturīgus uzacu korektorus, kuru zīmējums uz ādas saglabājas gandrīz nedēļu, ja vien ādu mazgājoties pārlieku neberž. 
  • Ar ūdens noturīgo lūpu zīmulīti iezīmēta lūpu kontūra atvieglo lūpu krāsošanu, jo īpaši sievietēm gados, kad ap lūpām ir izveidojušās krunciņas, pa kurām lūpu krāsa mēdz izplūst. Kontūra notur rāmjos lūpu krāsu.

Nākamā lapa

Nākamais: Kā pareizi lietot un vai drīkst ikdienā?

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+