6 pašu gatavoti skrubji pirtij

Skaistums
Santa.lv
Santa.lv
20. janvāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Lai pirtī kopā ar svied­riem no organisma varētu iz­tecēt pēc ie­spē­jas vai­rāk sār­ņu, svarīgi no­berzt ve­co ādu!

Kafijas biezumi

Tiem pielej nedaudz sal­dā krē­ju­ma, uzklāj ādai, patur kāda desmit minūtes, tad no­ska­lo. Pa­ba­ro­ta ar ka­fi­jas eļ­ļu, āda būs kļuvusi glu­da, mai­ga un elas­tī­ga.

Soda

Ka­ro­te so­das + 3 ka­ro­tes sāls + mazliet eļ­ļas + piliens ēteriskās eļ­ļas.

Var izmantot gan rupjo, gan smal­ko sā­li (ja gribas, lai skru­bis ir mai­gāks). No eļļām derēs vīn­ogu kau­li­ņu, man­de­ļu vai Ex­tra Vir­gin olīv­eļ­ļa. Ja vēlies, šim skrubim vari pievienot arī šķip­sni­ņu garš­vie­lu, pie­mē­ram, ka­nē­li, in­gve­ru vai sa­ber­ztu va­ni­ļas pāk­sti.

La­bi no­der arī sa­smal­ci­nā­tas pi­par­mēt­ru la­pi­ņas vai kal­tē­ta la­van­da. Var arī skrubim pievienot kādu no ap­tie­kā no­pēr­ka­majām tin­ktū­rām: vērmeļu, kliņ­ģe­rī­šu, eika­lip­tu.

Auzu pārslas

Auzu pārslas + piens.

Ta­sī­ti auzu pār­slu samaļ ka­fi­jas dzir­na­vi­ņās, īsi pirms skru­bē­ša­nās tām pie­vie­no pustasi piena. Kad šo skru­bi uz­klāj, uz­reiz ne­maz­gā to nost: ap­gu­lies un 15–20 mi­nū­tes at­pū­ties, lai āda pa­gūst uz­sūkt vi­sus la­bu­mus.

Sulu izspiedas

Ejot pirtī, var lietderīgi izmantot izspiedas, kas palikušas pāri, gatavojot svaigi spiestās sulas: bur­kā­nu, ābo­lu, apel­sī­nu… Tas ir maigs, jau­ki smar­žojošs un vi­ta­mī­niem ba­gāts da­bisks pī­lings.

Saldētas ogas

Ja sald­ēta­vā ir kriet­ni pēr­nā ga­da ogu krā­ju­mi, kā­du ma­zu­mi­ņu var paņemt līdz­i uz pir­ti. Ne­vajag cen­ties tās īpa­ši at­lai­di­nāt – le­dus kris­tā­li­ņi kal­pos par bir­stī­tēm un ādu to­ni­zēs.

Greip­frū­ts

Šis auglis ir labs palīgs cīņā ar celulītu. Vis­pirms kā­jas izmasē ar si­za­la cim­di­ņu – lai asi­nis riņ­ķo! – un tad rū­pī­gi iz­ma­sē ar uz pus­ēm pār­griez­tu greip­frū­tu.

Svarīgi!

  • Ja ne­esi sa­vā pir­tī, pirms sāc skru­bē­ša­nos, noteikti pa­jau­tā saim­nie­kam, vai drīkst. Ne jau vi­sas pēr­tu­ves ir ap­rī­ko­tas ar tik pa­ma­tī­gu ka­na­li­zā­ci­ju, lai spē­tu sa­gre­mot mal­tas auzu pār­slas un ka­fi­jas bie­zu­mus.
  • Noteikti pa­klāj uz lā­vas dvie­li, lai skrubju paliekas sabirst uz tā un ir vieglāk savācamas. 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+