Māksla radīt un izmantot!

IEVA dzīvo zaļi
Alise Kraukle
4. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Savienojot koka kastes, veidosies skapim līdzīgi plaukti
Foto: SHUTTERSTOCK
Savienojot koka kastes, veidosies skapim līdzīgi plaukti
Mājokli katrs iekārto savai ērtībai tā, kā vēlas. Taču, ja domājam par nākotni, ļoti daudzas lietas varam optimizēt, pārveidot un uzlabot, lai kaut ko lietotu ilgāk vai izmantotu pavisam citam mērķim.

Daudzas lietas, kas sākotnēji domātas pavisam citam mērķim, radošās rokās var iegūt jaunu dzīvi un noderēt citā kvalitātē. Pirms atbrīvojies no vecām un nevajadzīgām lietām, pavēro tās un pafantazē, iespējams, tev radīsies kāda doma, kā šī lieta varētu turpināt savu dzīvi. Pievienotā vērtība šādām lietām ir oriģinālais izpildījums, kas interjeru veido radošāku, turklāt šādi mēs turpinām izmantot jau saražoto un nepatērējam jaunus resursus.

Koka kastes
Viss atkarīgs no materiāla un izpildījuma, bet tās ir labs būvniecības materiāls, kas, līdzīgi kā lego klucīšu krāvums, var izveidoties par dažādu veidu plauktu sistēmām. Savienojot tās kopā, veidosies skapim līdzīgi plaukti, bet tikpat labi tās var būt arī kājas bērnu rotaļu galdam. Šādas plauktu sistēmas labi iederēsies vidēji lielu bērnu istabā, vannasistabā, mazā noliktavā vai vasarnīcās.


Koka paletes
Plakanās formas dēļ tās var veiksmīgi pārveidot par sēžamām un guļamām virsmām. No paletēm var izveidot gultas galus un pat žurnālu galdus. Ideālā variantā šādas mēbeles var papildināt vēl ar pieskrūvējamiem riteņiem, kas tās padarīs mobilas un ērtas pārvietošanai. Paletes dēļus var noslīpēt un pārkrāsot, lai tie kļūtu patīkami lietošanai.


Vecas atvilktnes
Atvilktnes, var teikt, ir tās pašas koka kastes, tāpēc tās var izmantot vietās, kur nepieciešams organizēt lietas. Piemēram, mājas dārziņā vai priekšnamā tajās var sagrupēt un skaisti izkārtot garšaugus.


Retro čemodāni
Tā kā tos vairs nevar izmantot ceļojumos, tie turpina būt kā stilīgi interjera aksesuāri, kas mājas izkārtojumam piešķir īpašu gaisotni. Tie var būt gan kā mantu glabātuves, gan kā galdiņi tavā mājoklī. Tie ir pārāk skaisti, lai tos vienkārši paslēptu skapjos.


Vecas trepes 
Pieslienamās trepes ir burvīgs interjera papildinātājs, jo var būt kā savdabīgs plaukta objekts. Uz trepēm var pakārt pledu, tajās var iekārt arī vadu ar spuldzīti, un trepes vienlaikus kļūst arī par lampas statīvu. Tās labi iederēsies viesistabā, kā arī pie gultas, kur ērti varēsi ielikt arī kādu žurnālu vai grāmatu.


Puķupodi
No vecām emaljas krūzītēm un kannām var izveidot puķupodu stūrīti, kur sastādīti dažādi zaļumi un puķes. Pie liela koka dēļa ar naglām un stiepli piekarina dažādu izmēru traukus. Par pamatu var izmantot arī koka paletes platformu.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+