• Šobrīd

  weather img

  Rīga -2°C Mākoņains, A/DA vējš, 1.54 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Atzīt sevī līderi! Foruma Līdere radītājas Solvitas Kabakovas padomi

  Iedvesma
  Ieva Jātniece
  Ieva Jātniece
  Santa
  Santa
  3. marts, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Andrejs Nikiforovs
  Daudzu sieviešu patiesā problēma ir nevis zināšanu vai spēju trūkums, bet gan iekšēja pieticība, ir pārliecināta foruma Līdere radītāja Solvita Kabakova. Lai gūtu panākumus, vispirms mums katrai uz sevi būtu jāspēj paraudzīties mīlošākām un ticības pilnām acīm.

  Darīšana parādīs īsto ceļu

  Skolas gados man padevās itin visi priekšmeti, tāpēc izvēlējos studēt politikas zinātni un starptautiskās attiecības. Šīs studijas aptvēra visdažādākās jomas – ekonomiku, psiholoģiju, filozofiju, jurisprudenci –, un es visai brīvi varēju izvēlēties nākotnes profesiju. Savu ceļu atradu un arī citām varu ieteikt to meklēt pēc principa: dari un vēro, kad strādā iedvesmas pilna un kad – sakostiem zobiem. Es ātri sapratu, ka man ļoti patīk strādāt ar cilvēkiem, organizēt procesus un pasākumus.

  Vēlies, un tu spēsi mobilizēties

  Doma par forumu Līdere radās, kad tikko paliku stāvoklī ar trešo bērniņu, bet forums piedzima vien divas nedēļas pirms meitiņas ierašanās šajā pasaulē. Varētu šķist: pilnīgi traka! Bērns taču varēja piedzimt ātrāk. Bet… sievietēm iesaku paļauties uz savu iekšējo pārliecību: ja tā saka, ka iecere ir jārealizē, tas ir jādara. Esmu pārliecinājusies: ja kaut ko patiešām ļoti vēlies, tu spēsi savu ieceri novest līdz galam.

  Ja tava ideja ir cēla, nauda tai sekos

  Kad vīram stāstīju par savu jauno ideju, forumu sievietēm, viņš sacīja: galvenais, lai projekts nav lielos mīnusos. Bet mana ideja nebija par jaunu biznesu un naudu, vēlējos organizēt grandiozus svētkus sievietēm. Un tie izdevās. Tā patiesi notiek: ja tava ideja sagādā prieku citiem, arī viss pārējais, tostarp nauda, sekos.

  Nekļūsti par upuri!

  Jebkura no mums darbā ir piedzīvojusi arī šķēršļus. Ja tie rada vilšanos, paraudi vai izdusmojies! Tu esi tiesīga justies bēdīga.
  Man ir šāds stāsts: kad man bija 19 gadu, biju aizrāvusies ar kādu puisi, bet mums attiecības neizdevās. To ļoti pārdzīvoju, tāpēc sēdēju mājās savā istabā, logiem priekšā aizvilkusi tumšus aizkarus, klausījos skumju mūziku un dikti skumu.

  Nākamajā dienā istabā ienāca mana mamma un teica: «Darām tā, vēl divas stundas skumsti, jo tev ir pamatots iemesls, bet tad braucam iepirkties!» 

  Pēc divām stundām mamma atkal ienāca istabā, atvilka aizkarus un teica: «Tagad laiks iet tālāk!» Šis padoms man noderējis visu mūžu, tas ir labs veids, kā ar sevi sarunāt: es paskumšu par neveiksmi, bet neiegrimšu sevis žēlošanā. Ir viegli būt upurim ar mērķi, lai visi tevi žēlo, bet tas neko neatrisina. Paskumsti, izdari secinājumus un ej tālāk!

  Koncentrējies uz kaut ko vienu!

  Ir teiciens, ka sievietei visa dzīve ir vienā lielā atvilktnē – tur ir darbs, māja, bērni, vīrs, hobiji. Turpretim vīrieša prāts ir atšķirīgs: kad darba atvilktne ir vaļā, visas pārējās ir ciet. Un to mums no vīriešiem vajadzētu pamācīties. Ja koncentrējies tikai uz kaut ko vienu, tu kļūsti ļoti produktīva un iemācies strukturēt laiku, izvirzīt prioritātes un netērēt to nekam liekam.

  Neesi supersieviete!

  Sievietes pašas bieži grēko un savu enerģiju apkārtējiem atdod par daudz. Lai es daudz izdarītu darbā, bet pēc tam jauki pavadītu laiku ar vīru un bērniem, dažādiem pienākumiem jābūt sadalītiem. Kopš meita un dēls sāka iet skolā, viņi paši ceļas, paši gatavo brokastis, paši iet uz skolu, kā arī viņiem ir savi paveicamie darbi mājās. Lielākais atbalsts ir mans vīrs: neatceros, ka mums mājās kaut reizi būtu bijis jautājums, kurš izmazgās grīdu vai izdarīs ko citu, kas nepieciešams. Mēs intuitīvi jūtam, kurš no mums ir vairāk piekusis, un otrs tajā brīdī izdara mazos darbiņus.

  Izvēlies labu partneri!

  Partnerim ir izšķiroši liela loma sievietes dzīvē, jo tas ir cilvēks, kurš tevi vai nu ceļ, vai gremdē. Gribi vai ne, bet viņam ir liela vara pār to, kā tu jūties. Viņš var tevi slavēt un tevī izcelt labāko vai, gluži otrādi, iedzīt kompleksos. Par sevi varu teikt, ka man ir ļoti atbalstošs vīrs, bez viņa, visticamāk, foruma Līdere nebūtu.

  Ģimenei kopumā mūsu katras dzīvē ir ļoti liela nozīme. Vienas būdamas, mēs, protams, varam kalnus gāzt, tomēr ir vajadzīga arī svētnīca, kur atgūt spēkus. Ģimene ir arī vide, kurā mēs varam izbaudīt sava darba augļus.

  Saki nē pieticībai!

  Sievietes bieži saka: es neesmu līdere, jo neesmu ne prezidente, ne ministre, ne liela uzņēmuma vadītāja. Taču es iebilstu: ja šai pasaulē ir kaut viens cilvēks, kurš skatās uz tevi ar apbrīnu un ir gatavs tev sekot – tavs bērns, draudzene, māsa, kolēģe –, tu esi līdere. Un tas nav labi, ja tu pati savās acīs neesi līdere. Diemžēl sievietēs ir iekšēja pieticība: ko nu es. Un tā vērojama arī darba vidē. Domāju, ka reizēm mums katrai ir izjūta: kādam citam sanāktu labāk. Bet ar laiku tu saproti, ka tie citi ir tādi paši cilvēki kā tu, tikai viņi kādā brīdī ir noticējuši sev un pieņēmuši lēmumu darīt to, kas patīk.

  Mums katrai sevī ir jāatrod spēks atvērt durvis, kas ved uz mūsu katras sapņa realizāciju.

  Redzu, ka ir daudzas sievietes, kas atsakās no vadošiem amatiem, lai palaistu pa priekšu kādu citu. Taču tas ir tikai izšķiršanās jautājums: ja izaicinājumu pieņemsi, tu ne tikai ieguldīsi darbu, bet arī saņemsi lielāku pozitīvo atgriezenisko saiti. Cik ilgi priecāsies, ka slavē kādu citu par to darbu, kurā arī tu esi ieguldījusi lielas pūles?

  Nerīkojies emociju karstumā!

  Darbā ievēroju principu: jo ātrāk man gribas otram atbildēt, jo ilgāku pauzi ieturu. Reizēm saņemu e-pastu vai zvanu, kas pilnīgi izsit no līdzsvara, bet zinu, ka, pirms atbildu, vajag nomierināties. Jo tad spēšu reaģēt racionāli: izvērtēt, vai vispār ir vērts cepties un tērēt enerģiju. Emociju karstumā nevajag otram atbildēt un pieņemt lēmumus. Jo visbiežāk tos nožēlosi un tad mēģināsi labot sastrādāto, bet tas atkal prasīs papildu enerģiju.

  Notici, ka sieviete var būt laba vadītāja!

  Pašlaik daudz sieviešu ir vadošos amatos, jo autoritatīvais vadības stils vairs nenes augļus. Mūsdienās vadītājam jāpiemīt īpašībām, kas sievietēs ir veidojušās dabiski, – empātija, emocionālā inteliģence un spēja radīt cilvēcīgu saikni starp kolēģiem. Alga vien darbiniekus nepadara lojālus darba devējam, vēlmi strādāt un redzēt sevi kā daļu no organizācijas īstenotās misijas rada daudz dažādu apstākļu, un viens no tiem ir cilvēcīgas attiecības darbā.

  Ieteikums

  Nepiesakies darbam uzņēmumā, kas nav sirdij tuvs!
  Nevajag savu laiku izniekot, darot darbu, kas nepatīk. Taču, kad savu uzņēmumu esi atradusi, ļoti būtiski ir panākt, ka tiec pamanīta. Parādi uzņēmuma vadītājam vai īpašniekam, ka tu ne tikai spēj izdarīt savu darbu līdz galam, bet tev ir arī jaunas idejas, kas var palīdzēt uzņēmumam kopumā. Ieinteresētība un vēlme strādāt vairāk ir atslēgas vārdi tam, lai tevi novērtētu un tu gūtu panākumus.

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+