Aptauja: Puse strādājošo turpina veikt darba uzdevumus arī atvaļinājumā

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
20. augusts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Katrs otrais jeb 51% strādājošo atvaļinājuma laikā veic vismaz kādu ar darbu saistītu uzdevumu, secināts interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia veiktajā aptaujā, lai noskaidrotu atvaļinājumu paradumu tendences.

Uzņēmuma pārstāve Krista Roziņa aģentūrai LETA norādīja, ka katrs septītais strādājošais starp respondentiem atzina, ka šajā gadā atvaļinājumu neplāno izmantot.

Aptaujas rezultāti atklāja, ka visbiežāk atvaļinājuma laikā ar darbu saistītus uzdevumus turpina veikt vadības pozīcijās strādājošie – 80% augstākā, 78% vidējā un 70% zemākā līmeņa vadītāji. Salīdzinoši retāk atvaļinājuma laikā ar darbu saistīti uzdevumi bijuši, piemēram, speciālistiem (43%), asistentiem (34%), strādniekiem (33%).

«Salīdzinot šī gada aptaujas rezultātus ar līdzīgu aptauju, kas tika veikta pirms diviem gadiem, jāsecina, ka tendences atvaļinājuma izmantošanā nav mainījušās, joprojām lielai daļai atvaļinājums ir vien periods, kurā, iespējams, mierīgākā režīmā veikt ar darbu saistītus uzdevumus.»

«Lai jebkuram darbiniekam, neatkarīgi no ieņemamā amata un pienākumiem, būtu iespēja doties atvaļinājumā un pilnībā atpūsties no ikdienas darba pienākumiem, saglabājot emocionālo un fizisko labsajūtu un darbu produktivitāti, būtiska ir atvaļinājumu plānošana, ietverot arī prioritāšu noteikšanu un uzdevumu deleģēšanu,» norādīja CV-Online Latvia mārketinga un komunikācijas vadītāja Krista Roziņa.

Katrs ceturtais jeb 25% strādājošo aptaujas dalībnieku atzīmēja, ka atvaļinājuma laikā atbildēja uz telefona zvaniem, 12% veica darbu ar datoru, 12% vismaz reizi atvaļinājuma laikā atgriezās darbā, lai veiktu kādu uzdevumu, turklāt 2% atvaļinājumu pārtrauca un atgriezās darbā.

Atgriežoties no atvaļinājuma, gandrīz 17% jeb katrs sestais apgalvo, ka nejūtas atpūties, 56% jūtas daļēji atpūtušies, bet 28% atklāja, ka pēc atvaļinājuma ir pilnībā atpūtušies. Salīdzinoši lielāks skaits strādājošo, kuri pēc atvaļinājuma nejūtas atpūtušies, ir vecuma grupā no 25 līdz 54 gadiem.

Katrs trešais šobrīd strādājošais starp aptaujas dalībniekiem atzina, ka atvaļinājuma grafiks ir atkarīgs no sezonalitātes – 12% atklāja, ka vasaras sezona pārstāvētajā nozarē ir ļoti noslogota, tāpēc šajā periodā parasti nav iespējams, tikpat daudzi, 12%, atzina, ka ziemas periodā atvaļinājumu iegūt ir grūtāk, 4% pavasaris, bet 3% rudens sezona ir ļoti aktīva un parasti atvaļinājumā tikt ir daudz grūtāk. Savukārt, 11% ir citi ietekmējošie ar nozari saistošie faktori, atvaļinājuma plānošanā, bet 58% atvaļinājuma grafiku sezonalitāte un nozares specifika neietekmē un to var salīdzinoši brīvi plānot.

Respondenti, kuri norādīja, ka atvaļinājumu jau izmantojuši, visbiežāk to pavadījuši Latvijā, ir 53%, ārzemēs 18%, bet 29% atzina, ka atvaļinājumu plāno, lai to izdotos pavadīt gan atpūtai Latvijā, gan ārpus tās.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+