Apstiprina valsts atbalsta — 4 miljonu eiro — piešķiršanas kārtību mazajiem lauksaimniekiem

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
17. marts
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Otrdien, 17. martā, Otrdien, 17. martā, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par valsts atbalsta piešķiršanas kārtību mazajiem lauksaimniekiem. Atbalstam finansējums paredzēts 4 miljonu eiro apmērā.

Atbalsta mērķis ir nodrošināt pienācīgu ienākumu atbalstu mazajiem lauksaimniekiem, lai veicinātu iespējas strādāt lauksaimniecības nozarē un motivētu lauksaimniekus integrēties tirgū, kā arī stiprinātu to dzīvotspēju, sekmētu Latvijas reģionu apdzīvotības saglabāšanos un ainavu sakoptību.

Atbalstu paredzēts piešķirt, balstoties uz 2019. gadā iesniegtā vienotā iesnieguma datiem, ja lauksaimnieka:

  • deklarētās dzīvesvietas adrese vai juridiskā adrese visā laikposmā no 2019. gada 1. janvāra līdz 2019. gada 1. decembrim ir reģistrēta Latvijā ārpus republikas pilsētām;
  • vienotā platības maksājuma vai mazo lauksaimnieku atbalsta shēmas maksājuma saņemšanai
  • 2019. gadā tiešo maksājumu atbalstam noteiktā platība bija vismaz 0,3 ha ar laukaugiem, dārzeņiem, augļu kokiem vai aramzemē sētajiem zālājiem vai no 2019. gada 15. maija līdz 15. septembrim lauksaimnieka īpašumā bija lauksaimniecības dzīvnieki, kas ekvivalenti vismaz vienai liellopu vienībai. Pēc šiem kritērijiem var izvērtēt vai lauksaimnieks veic lauksaimniecisko ražošanu.

Atbalstu piešķirs kā vienreizēju maksājumu – papildinājumu ES tiešo maksājumu atbalstam, ja lauksaimnieka ES tiešo maksājumu summa par 2019. gadu bija vismaz 100 eiro un nepārsniedza 1200 eiro.

Valsts atbalsta summa lauksaimniekam veidos 50% no apstiprinātās ES tiešo maksājumu summas un lauksaimnieks kopumā varēs saņemt ne vairāk par 1250 eiro, skaitot kopā gan 2019. gada ES tiešo maksājumu atbalstu, gan valsts atbalstu.

Piemēram, ja šobrīd mazais lauksaimnieks saņem mazo lauksaimnieku atbalstu 500 eiro, tad valsts atbalsts būs 50% jeb 250 eiro.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+