• Šobrīd

  weather img

  Rīga -6°C Mākoņains, A/DA vējš, 1.03 m/s

  Apceļojam Latviju!

  Ģimene
  Ilze Klapere
  Ilze Klapere
  27. jūlijs, 2018
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ir īstais laiks, lai apskatītu vēl neredzēto, iepazītu vēl nezināmo un ieraudzītu skaisto un brīnumaino tepat Latvijā. Ceļojuma maršrutus iesaka ekskursiju grupu vadītāja un gide no Uzzini, iepazīsti! Zaiga Kaire.

  Rīga

  Vai tad Rīga nav redzēta? Tā varētu purpināt rīdzinieki, kas brīvdienās tā vien steidzas uz Latvijas laukiem un mazpilsētām. Bet bērniem no tālākiem Latvijas nostūriem galvaspilsētas apmeklējums var būt liels piedzīvojums. Rīgas zoo, brauciens ar kuģīti pa Daugavu, jauka diena Ziemeļblāzmas pils parkā, pilsēta no augšas Pēterbaznīcas tornī, Lucavsalas lielais bērnu laukums un pikniks turpat zālītē… un vēl, un vēl. Pirms brauciena kopīgi jānoskatās foršā multfilma Neparastie rīdzinieki!

  Kur Lielupe ietek jūrā…

  Vienu skaistu vietu gan Rīgā gribas īpaši ieteikt – tā atrodas Vakarbuļļos, 36. autobusa galapunktā. Ja brauc ar savu auto, jāņem vērā, ka te ir savdabīga  novietošanas stratēģija – automašīnas drīkst atstāt ceļa malā, bet rūpīgi jāskatās, kur tieši tas ir atļauts. Par to vēsta ceļazīmes, tās jāņem vērā! Tālāk jādodas pa vienu to daudzajām taciņām mežā, un pēc apmēram 7 minūšu gājiena jūra (Lielupes ieteka jūrā) būs klāt.

  Mežs te ir burvīgs, ar sasilušu priežu sila smaržu un putnu dziesmām. Pati jūras (upes) mala ļoti interesanta – daudz kritušu koku, iespējas rotaļāties ar tiem. Kas nav mazsvarīgi – var atrast arī pavēņus, kur pašiem mazākajiem nosnausties. Ietekā braukā kuterīši, var makšķerēt, nereti viesojas ļoti droši gulbji (uzmanību, izsalkuši!). Noteikti sarīkojiet pikniku, jo te mierīgi var pavadīt visu dienu!

  KURZEME

  Pārgājiens Ventas rumbā

  Jā, tieši rumbā, nevis gar rumbu! Tas ir patīkams adrenalīns, tiesa, varbūt nav piemērots pavisam maziem bērniem. Bet rumbā ir pietiekami sekls, tas ir dinamisks (akmeņi!) un neveiklības gadījumā slapjš pārgājiens, bet – kas par priekiem, kad pievārēts! Mums Latvijā nav augstuma ziņā iespaidīgu ūdenskritumu, toties Kuldīgā esošais ir Eiropā platākais dabiskais ūdenskritums, kura pāriešana varētu būt vasaras nagla.

  Bet Kuldīgā ar bērniem vispār ir kolosāli, te ir parki, laukumi, krāsainā strūklaka, straujā Alekšupīte, kas tek cauri pilsētai, un var lepoties ar vienu no augstākajiem ūdenskritumiem Latvijā – 4,15 metri! Un galu galā – slavenais vecais tilts, pār kuru uz gadatirgu brauca nedarbu meistars Emīls! Pirms brauciena jānoskatās filma Emīla nedarbi. Netālu un pa ceļam var apskatīt arī Abavas rumbu, Māras kambarus un Riežupes smilšu alas.

  Roja un mols

  Apmēram 2,9 kilometrus garš gājiens pa izbūvētu taku, lai ērti baudītu jūras tuvumu bez smilšainām kājām. Ja jūru un smiltis būs vēlme izbaudīt, lūdzu – pēc šiem priekiem pieejama gan āra duša, gan pēdu skalošana. Rojas pludmale izceļas ar labu infrastruktūru un ir piemērota atpūtniekiem – pieejamas bezmaksas tualetes, ģērbtuves, dušas, ir liels bērnu laukums, vairāki volejbola laukumi, virvju trase u. c. Turklāt runā, ka Rojā ir lieliska sabiedriskā ēdināšana. Mola apmeklējums arī ļoti interesants – var sajust zināmu adrenalīna kāpumu, dzirdot zem mola grīdas skalojamies ūdeni un uzkāpjot kādam ļodzīgākam akmenim. Taka izbraucama arī ar bērnu ratiem.

  Engures taka un ezers

  Šī ir Latvijas pērle jūnija mēnesī, jo tieši jūnijā te zied savvaļas orhidejas! Nosaukums Orhideju taka sevi attaisno pilnībā, atliek vien skaitīt, cik daudzas orhidejas izdevies ieraudzīt, – te aug 22 no Latvijā sastopamajām 32 orhideju dzimtas skaistulēm. Apmēram 6 kilometrus garā taka ir pilna skaistu pārsteigumu. Engures ezerā ir trīs putnu vērošanas torņi, bet šajā maršrutā iespējams uzkāpt vienā no tiem. Līdz tornim ejot, ir iespēja sastapties aci pret aci ar dažādiem putniem un arī savvaļas zirgiem, kuri šeit ir tādēļ, lai ezera krasti neaizaugtu un nodrošinātu dabas daudzveidību. Dabas taka atrodas apmēram pusotras stundas braucienā no Rīgas.

  Liepāja

  Kā burvīga jūras pilsēta ar balto smilšu liedagu, piejūras parku un bērnu rotaļlaukumu tajā Liepāja pati par sevi ir izcils galamērķis ģimenei ar bērniem. Bet te ir arī dažas vietas, par kurām varbūt līdz šim nav nojausts. Ieplānojot Liepājā, teiksim, trīs dienas, iespējams pagūt tās visas apskatīt un izbaudīt.

  ● Beberliņi Karostā. Atpūtas parks ar dažādām izklaides iespējām! Beberliņi atrodas Liepājas pilsētas daļā Karostā – šeit ir gan Tarzāna piedzīvojumu rāpšanās takas, gan veikborda iespējas, gan baskāju taka, gan kafejnīca piekusušiem, laimīgiem ceļotājiem.

  ● Skatu tornis Zirgu salā. Te ierīkots gājēju celiņš, pa kuru var aiziet līdz dambja galam, pa ceļam uzkāpjot skatu tornī. Skaista, interesanta vieta, varētu būt īsts atklājums pārgājienu mīļotājiem – maršruts gana īss, lai arī mazie bērni spētu turēt līdzi.

  ● Makšķernieku namiņš. Tieši iepretim Zirgu salai, pretējā krastā, atrodas Makšķernieku namiņš – nosaukums jau vien ir mīlīgs, vai ne? Te var noīrēt laivu vai katamarānu, jauki pavizināties un, ja vēlas, arī pamakšķerēt. Ir arī kafejnīca.

  LATGALE

  Noslēpumainais Teiču rezervāts

  Tā ir īpaša vieta, kur iespējams patverties no visa un visiem. Milzum liels purvu masīvs ar ezeriņiem un saliņām. Skaista ir gan 3,5 kilometrus garā Sildu purva taka, gan leģendārā Siksala. Ir arī iespaidīgs, 28 metrus augsts skatu tornis, no kura paveras lieliska ainava. Ja kāpt augšā bail, gana labi skati paveras arī no takas malā esošās platformas.

  Takas apmeklējums atļauts tikai Dabas aizsardzības pārvaldes dabas inspektoru pavadībā no 1. jūnija līdz 31. oktobrim. Iepriekš var sazināties ar Daini Tuču pa tālruni 26528739. Teiču dabas rezervāta apmeklējumam darbadienās var pieteikties, arī zvanot Laurai Biķerniecei, tālr. 20021220.

  Aglona

  Ar bērniem ekskursijā uz Aglonu? Jā, un nav obligāti svētceļojumā, lai sajustu šīs vietas brīnišķīgo skaistumu. Vispirms jau plašums ap baziliku ir kaut kas īpašs. Tad ekskursija bazilikas iekšienē un brīnīšanās par bērniem, kuri pat nebrīdināti sāk runāt čukstus. Pagrabu izstaigāšana un mazi, apaļi lodziņi kāpnēs. Un, protams, gājiens uz avotu turpat teritorijā, roku un mutes mazgāšana, dzidrā ūdens pildīšana līdzņemšanai. Braucienu uz Aglonu var un vajag apvienot ar citiem apskates vērtiem objektiem. Piemēram, netālu esošais Čertoka ezers jeb Velnezers ar skaidro tirkīza ūdeni un leģendām, Daugavas loki, Lubānas ezers ar milzīgajām niedrēm un putnu vērošanas iespējām, Rāznas Nacionālais parks…

  VIDZEME

  Rauna ir topā!

  Ja Cēsis jau apgūtas (un tur ir, ko darīt un redzēt!), var doties uz netālu esošo Raunu. Jauka pilsētiņa, turklāt tur ir gan interesantas pilsdrupas, gan dabas taka pašā pilsētā, netālu arī viens no Latvijas unikālajiem šūnakmens veidojumiem – Raunas Staburags.

  2018. gadā Raunas Staburagam tika piešķirts Latvijas Gada ģeovietas statuss, savukārt netālu esošais Tanīskalns, kas ir viens no lielākajiem Latvijas pilskalniem, tika izvēlēts par Gada arheoloģisko pieminekli. Bērniem jāzina vēsture, lai veidotu nākotni.

  Cīrulīšu dabas takas

  Līdzās Cēsīm. Ļoti skaists mežs, labiekārtotas takas gar Gaujas krastu (šogad atvērta viena jauna, lai baudītu arī skatus no augšas, atrodoties gandrīz vienā līmenī ar simtgadīgo koku galotnēm), var izvēlēties dažādu garumu maršrutus. Ir arī tādi, kurus var izbraukt ar labi manevrējamiem bērnu ratiņiem, bet, ja ir mazulis līdz gada vecumam, labāk izmantot slingu un aiziet no takas sākuma Žagarkalna pludmalē līdz Dzidravotam (obligāti jāpaņem līdzi pudeles, kur iepildīt garšīgo, tīro avota ūdeni) un Spoguļklintīm (maģiska vieta!) un atpakaļ. Turp var doties pa jauno taku, nedaudz pakāpelējot par kāpnēm, bet atpakaļ rāmi gar klintīm, avotu un Gaujas krastu. Var arī otrādi! Vidēji stundu, pusotras ilgs gājiens, ar piknikošanu un bildēšanos varbūt ilgāks.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+