• Zīlniece Elizabete Sterniņa par Taro kāršu maģiju: Es uzņemos atbildību par cilvēka dzīvi

    Aktuāli
    Ievas Stāsti
    Ievas Stāsti
    Elizabete Sterniņa
    28. oktobris, 2019
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Shutterstock un no Izdevniecības žurnāls Santa arhīva
    6/7No parastas spēles līdz zīlēšanai

    No parastas spēles līdz zīlēšanai

    Zīlēšanas kārtīm ir sena un bagātīga vēsture. Gluži tāpat kā latviešu zīmes, rūnas, astroloģija, arī kārtis pieder pie nākotnes pareģošanas instrumentiem. Taro kārtis ir apvītas ar daudziem mītiem un leģendām. «15. gadsimtā renesanses laikā ļoti populāra bija seno romiešu un grieķu mitoloģija – mīti, kas vēstīja par pasaules rašanos. Cilvēki ticēja, ka mītos ir iekodēta īstena patiesība, dziļa gudrība, kā arī vēstījums no senčiem un pat dieviem. Šie mīti bija ne tikai aprakstīti literatūrā, bet arī attēloti mākslā – mūzikā, tēlniecībā, arhitektūrā un kārtīs. Renesanses laikā, kas tiek dēvēts arī par atdzimšanas laiku, radās arī Taro kārtis. Pirmie datētie dokumenti, kur parādās vārds taroči, kā sākotnēji tika dēvētas Taro kārtis, ir no 1505. gada.»

    Sākumā Taro bija tikai parasta atmiņas un erudīcijas spēle, uz kārtīm bija attēloti zīmējumi ar mitoloģisku saturu, kas vēstīja par pasaules rašanos, sadzīves ticējumiem un vēstures notikumiem.

    Sākotnēji šī kāršu spēle sastāvēja no 56 kārtīm – tajā bija 4 kavas: monētas, zobeni, zižļi un kausi. Vēlāk tika pievienots vairāk kāršu, kuras dēvēja par galvenajām jeb triumfa kārtīm. Sākumā bija 5 triumfa kārtis, tad to skaits palielinājās – 8, 14, 16, līdz galu galā nostiprinājās 22 triumfa kārtis. Mūsdienās Taro kāršu komplekts sastāv no 78 kārtīm: 56 mazie arkāni un 22 lielās triumfa kārtis jeb lielie arkāni. Ik simbolam ir svarīga nozīme.

    «Daudzi joprojām ir neizpratnē par Taro vēsturi – no kurienes šīs kārtis īsti ir cēlušās? Var teikt, ka Taro saknes nāk no austrumiem, bet tās tika pilnveidotas Itālijā. Tātad – tika apvienota senā austrumu gudrība ar romiešu mitoloģijas tēliem, lai radītu spēli, kurai jau pašā sākumā piemita maģisks un noslēpumains raksturs. Tajā laikā Taro kārtis kļuva populāras daudzos Itālijas novados, kur tās vēlāk tika papildinātas, tika arī mainīta Taro kāršu secība – atbilstoši tā laika uzskatiem, kurus diktēja reliģija un filozofija. 16. gadsimtā Taro atmiņas spēle zaudēja savu pirmatnējo nozīmi un tika jau uzskatīta vairāk vienkārši par spēli.»

    1781. gadā Itālijā tika nopublicēts arheologa A. de Gebelina raksts, kurā viņš apgalvoja, ka Melnā grāmata patiešām eksistē, un tās saturs ir Taro kāršu prototipi. Dažus gadus vēlāk mistiķis un okulists Eteila veica grandiozu apvērsumu, atjaunojot senās Taro spēles attēlus. Eteila apgalvoja, ka uz šīm kārtīm attēloti pārdabiski, sarežģīti un nesaproti simboli, kas nāk no Senās Ēģiptes, un ka šajos simbolos ir iekodēta pasaules un cilvēces evolūcija, maģiski, šifrēti kodi un rituālu apzīmējumi.

    Kopš šiem atklājumiem Taro kārtis ieguva pavisam jaunu rezonansi, un jaunā maģijas ēra varēja sākties. Mūsdienas Taro ir vesela arhetipu simbolu valoda, kas ļauj izprast dažādus sevī notiekošos psihoemocionālos procesus, tās ir ezoteriskās zināšanas par cilvēka dzīves ceļu. Mūsdienās ir ļoti daudzas un dažādas Taro kāršu versijas, un tās noteikti var dēvēt par slavenākajām zīlēšanas kārtīm pasaulē.

    Intervijas turpinājums:

    Nākamā lapa

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē