Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus rosina iekļaut oficiālajā svētku sarakstā

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
4. janvāris, 2020
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Sabiedrības iniciatīvu portālā «Manabalss.lv» sākta parakstu vākšana par Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku iekļaušanu oficiālajā svētu sarakstā.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Guntis Šūpulnieks. Viņš rosina noteikt 15.augustu – Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus – par svētku dienu, lai Latvijas iedzīvotāji varētu brīvi piedalīties šajos svētkos gan Aglonā, gan savā draudzē. Tāpat tiktu aktualizēta garīguma kopšana un attīstīšana, turklāt šādi Latvija iekļautos to valstu saimē, kuras «apzinās un nekautrējas no savām saknēm».

Šupulnieks mudina grozīt likumu Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, to papildinot ar minētajiem svētkiem.

Idejas autors uzskata, ka šie svētki ir neatņemama Latvijas vēstures, kultūras un reliģiskās dzīves sastāvdaļa. «Tam apliecinājums ir arī valsts augstāko amatpersonu klātbūtne šajos svētkos. Arī padomju varas gados cilvēki slepenībā svinēja šos svētkus. Jau toreiz tie bija sava veida nacionālās vienotības simbols,» pauda iniciatīvas virzītājs.

Viņaprāt, piešķirot šai dienai svētku dienas statusu, tiktu atstāta ziņa arī nākamajām paaudzēm par to, kādas vērtības valstij ir svarīgas.

1 komentārs

securitijs
Par kādām saknēm šajā rakstā ir runa? Latvieši saknēs ir pagānu Tauta, kura dzīvojusi pēc dabas procesu likumiem un pielūgusi dabas procesu, un norišu dievus! Nav ko te gaisu maisīt! Kārtējais Jeruzalemes pasaku grāmatas atgremotāju centies iepotēt savus interpretējumus par svešu tautu ticību mūsu zemē!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+