• Šobrīd

  weather img

  Rīga -2°C Daļēji saulains, DR vējš, 1.54 m/s

  VBTAI: Bruknas Kalna svētību kopienā smagos apstākļos nodarbināti bērni, sodot ar pārtikas devu ierobežošanu

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  20. augusts, 2020
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Veicot pārbaudi biedrībā Kalna svētību kopiena, kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējuši, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un, pārkāpumu gadījumā sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu, aģentūru LETA informēja VBTAI pārstāvis Taivo Trams.

  Sākotnējā pārbaude veikta, reaģējot uz privātpersonas sniegtu informāciju par iespējamajiem bērnu tiesību pārkāpumiem, tostarp fizisko un emocionālo vardarbību. 20.augustā VBTAI un Tiesībsarga birojs veica atkārtotu pārbaudi.

  Sākotnējās pārbaudes laikā kopienas vadītājs nevarēja precīzi nosaukt kopienā esošo bērnu skaitu, kā arī izvairījās sniegt informāciju par bērnu likumiskajiem pārstāvjiem un uzrādīt dokumentus, kas pamatotu, kādēļ bērni nodoti viņa aprūpē.

  Tika konstatēts, ka nepilngadīgie, kas uzturas Bruknas muižā, tiek nodarbināti lauku darbos nesamērīgi ilgi, bet gadījumā, ja bērns nav izpildījis noteikto dienas normu, darbs turpinās arī nakts stundās.

  Pārkāpumu gadījumā viens no soda veidiem ir pārtikas devu ierobežošana – bērni spiesti pārtikt no maizes un ūdens.

  Ņemot vērā, ka nepilngadīgajiem nav iespēju saņemt medicīnisko palīdzību, ja tā ir nepieciešama, VBTAI arī saņemta informācija par gadījumiem, kad bērni, strādājot uz lauka karstumā, ilgo darba stundu un ūdens trūkuma dēļ ir jutušies fiziski slikti vai pat zaudējuši samaņu.

  Saņemtas ziņas arī par vairākām fiziskas un emocionālas vardarbības epizodēm. Par papildu risku bērniem uzskatāms arī apstāklis, ka viņi kopienā ikdienā uzturas kopā ar pilngadīgām personām, kuras iepriekš sodītas par dažādiem noziegumiem, kā arī cilvēkiem ar dažādām atkarību problēmām.

  Informācija par pārbaudē konstatēto atbilstoši kompetencei nodota tālākai izvērtēšanai Valsts policijai, Pārtikas un veterinārajam dienestam un Valsts darba inspekcijai.

  VBTAI aicina vecākus un bērnu likumiskos pārstāvjus rūpīgi izvērtēt, kādos apstākļos uzturas viņu bērni un kas nodrošina nepilngadīgo uzraudzību. Inspekcija arī turpmāk sekos līdzi, vai Kalna svētību kopienā nenotiek bērnu tiesību pārkāpumi.

  1 komentārs

  JoanMariaMihael
  Nepateicība ir pasaules alga! Diemžēl katrā vietā vienmēr uzrodas kāds "Jūda"... Dodu liecību, pats dzīvoju un strādāju kopā ar Kalnu Svētības kopienas locekļiem, NEKAD gavēnis nav bijis soda veids!!! Ēdiens vienmēr ir pieejams un NEKAD nebiju dzirdējis kad kāds tur nav paēdis ?! Bērni strādā 12 stundas - kas par murgu!!! Kas to rakstu ir sacerējis?!!! Kalnu Svētību kopiena ir vienīgā rehabilitācijas vieta tiem kuriem sabiedrība sen atmetusi ar roku... Tur cilvēks atgūst dzīves jēgu un iemacas strādāt pats ar savām rokām, pelnīt sev iztiku - ko sēsi to pļausi. Sirdsapziņas cilvēki atbalstiet pr.Medinu ar lūgšanu un ja nepieciešams ar personīgām liecībām un piketu. Esmu pateicīgs Kalnu Svētību kopienai un pr.Medinam par viņa kalpošanu, darbu un mīlestību. Viņš ir īsts Dieva kalps un sātans tādus īpaši neieredz... Kungs Dievs pasargi Savus īstos Tev uzticīgos kalpus! Tu viņus izklīdini.(Ps.68)

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+