Valdība atbalsta lidostu Rīga ar vairāk nekā 50 miljoniem eiro

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
23. aprīlis, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Lidosta Rīga
Covid-19 vīrusa izraisītās krīzes pārvarēšanai un Baltijas lielākā starptautiskās aviācijas uzņēmuma darbības stabilizēšanai valdība nolēmusi atbalstīt valsts akciju sabiedrības Starptautiskā lidosta Rīga darbību ārkārtējās situācijas apstākļos par kopējo summu 54,42 miljoni eiro, palielinot uzņēmuma pamatkapitālu un atceļot dividenžu maksājumu par iepriekšējo gadu, informē Satiksmes ministrija.

Uzņēmuma pamatkapitāls tiks palielināts par 49,91 miljonu eiro, savukārt 2019. gada dividenžu apjoms, kas paliks lidostas rīcībā, ir 4,51 miljons eiro.

Lidosta Rīga ir reģiona galvenais satiksmes centrs, kas nodrošina Latvijas starptautisko sasniedzamību, tā pārvalda valsts drošībai stratēģiski svarīgu infrastruktūru, –  valdības lēmumu skaidro satiksmes ministrs Tālis Linkaits. “Esmu pārliecināts, ka pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas ērti savienojumi Baltijas reģionā un Eiropā būs nepieciešami gan mūsu uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem. Pašlaik ir svarīgi nodrošināt lidostas darbību samazināta pieprasījuma apstākļos, saglabājot aviācijas profesionāļu kodolu, kas lidostā strādā mūsu visu labā,” uzsver ministrs.

2019. gadā lidosta Rīga uzrādīja vēsturiski labākos finanšu rādītājus, tās apkalpoto pasažieru skaits sasniedza 7,8 miljonus. Valdības lēmums uz laiku pārtraukt starptautiskos pasažieru pārvadājumus tieši ietekmējis lidostas darbību, gandrīz pilnībā apturot tās saimniecisko darbību. Salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo periodu, aprīļa pirmajā pusē lidostā apkalpoto pasažieru skaits samazinājies par 99,9 %.

Ņemot vērā to, ka Covid-19 radītās krīzes ietekmes apjomi joprojām nav zināmi, lidostas valde ir modelējusi dažādus saimnieciskās darbības atjaunošanās scenārijus un izstrādājusi skaidru rīcības programmu izmaksu samazināšanai, kas iekļauj gan kopējās saimnieciskās darbības izmaksas, tai skaitā personāla izmaksas, gan infrastruktūras attīstības projektus.

Pamatkapitāla palielināšana ļaus efektīvi nodrošināt lidostas operatīvo darbību ārkārtējās situācijas laikā un turpināt svarīgākos investīciju projektus.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+