Vairāk nekā trešdaļa no adoptējamajiem bērniem nevēlas tikt adoptēti

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
30. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Patlaban no 1175 adoptējamajiem bērniem, 431 bērns nevēlas tikt adoptēts, informēja Labklājības ministrija.

No visiem adoptējamajiem lielākā daļa, tas ir, 800 bērnu ir vecumā no 10 līdz 18 gadiem, un tikai 377 no viņiem vēlas tikt adoptēti. Uz ārvalstīm kopā ir adoptējami 164 bērni.

Lielākajai daļai no šiem bērniem ir grūtības atrast adoptētājus vecuma vai veselības stāvokļa dēļ, liecina ministrijas apkopotā informācija līdz 2019. gada oktobrim. Atzīmējot, ka noteiktos gadījumos adoptāciju apgrūtina arī tas, ka ir vienlaicīgi jāadoptē vairāki bērni, kas ir, piemēram, brāļi vai māsas.

Tāpat ir zināms, ka Latvijā šogad adoptēti 107 bērni, no kuriem aptuveni trešdaļa, proti, 35 adoptēti uz ārvalstīm. No adoptētajiem bērniem Latvijā 54 ir vecumā līdz 6 gadiem. Vecumā no 9 līdz 18 gadiem Latvijā tika adoptēti vien divi bērni, savukārt uz ārvalstīm – 29.

Pašreizējā informācija arī liecina par 141 Latvijas adoptētāju un 33 ārvalstu adoptētājiem. Šajā skaitā ir arī adoptētāji, kuri vēl nav saņēmuši informāciju par adoptējamo bērnu vai adoptētāji, kuri pēc informācijas saņemšanas vēl nav izlēmuši par bērna ņemšanu aprūpē.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+