Vai mazdārziņu ir iespējams apdrošināt pret lietu un krusu?

Aktuāli
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Ievas Padomu Avīze
Ievas Padomu Avīze
4. jūlijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Šovasar Kurzemes puses dārzus pamatīgi izpostīja krusa. Man nav zemnieku saimniecības, es tikai kopju savu dārzu priekam un pārliecībai, ka dārzeņu audzēšanā netiek izmantota ķīmija. Sakiet, lūdzu, vai es savu mazdārziņu arī varu apdrošināt pret postījumiem, piemēram, krusu un spēcīgu lietu?

Apdrošinātāju piedāvātā īpašuma apdrošināšana sedz nodarītos zaudējumus ne tikai ēkai, bet visbiežāk arī ēkas labiekārtojuma elementiem – sētai, vārtiem, apgaismes ierīcēm, nojumēm, palīgēkām, bērnu rotaļu konstrukcijām u. tml. Taču īpašuma apdrošināšanā parasti neietilpst augsne (zeme) un augi. Tomēr var atrast arī piedāvājumu vismaz daļējai dārza apdrošināšanai – daži apdrošinātāji kopā ar pastāvīgi apdzīvotu ēku apdrošina arī teritorijas apzaļumošanas elementus – zālienu, apstādījumus, dzīvžogus, dekoratīvos apstādījumus un augļu kokus, neieskaitot augsni un viengadīgos augus, kā arī siltumnīcas un augus tajās. Šos elementus apdrošina tikai pret dažiem riskiem – parasti ugunsgrēku, zādzību, ļaunprātīgu rīcību un/vai transportlīdzekļa triecienu.

Katrai apdrošināšanas kompānijai īpašuma apdrošināšanas noteikumi atšķiras, tādēļ ieteicams apzināt vairāku apdrošinātāju piedāvājumu un uzmanīgi izpētīt to noteikumus. Jāpievērš uzmanība tam, vai apstādījumi ir iekļauti īpašuma apdrošināšanas segumā, pret kādiem riskiem tos apdrošina un vai ir kādi īpaši nosacījumi vai limiti.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+