• Šobrīd

  weather img

  Rīga +1°C Mākoņains, D vējš, 3.09 m/s

  Vai likums sargā arī mazu bērnu tēvus?

  Aktuāli
  Lolita Lūse
  Lolita Lūse
  15. maijs, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Zināms, ka darba devējs nedrīkst atlaist no darba grūtnieci, ja vien tam nav patiešām pamatota iemesla. Bet kā ir ar tēti, kurš plāno doties bērna kopšanas atvaļinājumā? Vai ir kāds regulējums, cik ilgi pirms plānotā bērna kopšanas apmeklējuma viņam jāinformē darba devējs? Vai vīrietis tajā brīdī ir kaut kā juridiski pasargāts? Citādi – pateiksi darba devējam, ka dodies atvaļinājumā uz pusotru gadu, un viņš atradīs iemeslu, kā vīrieti atlaist no darba!

  Darba likumā ir ietverts skaidrs regulējums bērna kopšanas atvaļinājuma izmantošanai – šī atvaļinājuma pieprasīšanai, tā ilgumam un citiem ar to saistītiem jautājumiem, kā arī darbinieka pienācīgai aizsardzībai. Darba likums paredz, ka darbiniekam ir pienākums vienu mēnesi iepriekš rakstveidā paziņot darba devējam par bērna kopšanas atvaļinājuma vai tā daļas sākumu un ilgumu. Tātad likumdevējs ir noteicis pienākumu savlaicīgi informēt par šī atvaļinājuma izmantošanu.

  Arī tēti, kurš dodas bērna kopšanas atvaļinājumā, nepamatoti atlaist nevar.

  Darba likums paredz aizliegumu radīt nelabvēlīgas sekas darbiniekam, ja viņš/viņa darba tiesisko attiecību ietvaros pieļaujamā veidā izmanto savas tiesības. Darba devēja tiesības uzteikt darba līgumu ar darbinieku ir paredzētas tikai Darba likumā strikti noteiktos gadījumos, un darbinieka vēlme izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu nevar būt pamats darbinieka atlaišanai.


  Vienlaikus Darba likums aizliedz darba devējam uzteikt darba līgumu laikā, kad darbinieks ir atvaļinājumā vai neveic darbu citu attaisnojošu iemeslu dēļ, un paredz, ka darbiniekam, kurš izmanto bērna kopšanas atvaļinājumu, tiek saglabāts iepriekšējais darbs. Ja tas nav iespējams, darba devējs nodrošina līdzīgu vai līdzvērtīgu darbu ar darbiniekam ne mazāk labvēlīgiem darba apstākļiem un nodarbinātības noteikumiem. Darbiniekiem, kas savu tiesību izmantošanā saskaras ar jebkāda veida pāridarījumiem no darba devēja puses, ir tiesības vērsties Valsts darba inspekcijā vai tiesā.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+