Uzmanību! Atkal uzdarbojas krāpnieciski aizdevēji

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
12. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) vēlas brīdināt un vērst patērētāju uzmanību uz krāpnieciskiem aizdevējiem, kuri aicina noslēgt kreditēšanas līgumus ar mērķi — aizdevums saimnieciskai darbībai. Pirms līguma slēgšanas PTAC obligāti pārliecināties vai izvēlētais aizdevējs ir licencēts!

Ņemot vērā to, ka komersantam ir jāsaņem speciāla atļauja (turpmāk – Licence) patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai, ir PTAC ir saņēmis ziņas par komersantiem, kuri piedāvā patērētājiem noslēgt kreditēšanas līgumu saimnieciskai darbībai, jo šāda veida aizdevuma izsniegšanai nav nepieciešama Licence. Noslēdzot šāda veida līgumu pastāv risks, ka:

  • Persona nav uzskatāma par patērētāju, kura intereses tiek aizsargātas;
  • Var tikt noslēgti līgumi, kas satur netaisnīgus līguma noteikumus, tai skaitā nesamērīgas papildu izmaksas un sankcijas;
  • Persona ir nevienlīdzīgā situācijā attiecībā pret komersantu un ar ierobežotām iespējām aizstāvēt savas intereses;
  • Personai var pasliktināties finansiālais stāvoklis;
  • Persona var zaudēt ieķīlātu nekustamo īpašumu.

Gadījumā, ja esat saskāries ar šādu situāciju un vēlēdamies aizdevumu privātām vajadzībām, esat noslēdzis līgumu par aizdevumu saimnieciskai darbībai, aicinām par to ziņot PTAC.

Savukārt, ja esat nonācis situācijā, kad kredītiestāde ir atteikusies jums izsniegt aizdevumu tā vietā, lai meklētu alternatīvas aizņemšanās iespējas sludinājumu portālos vai interneta meklētājā, pārbaudiet PTAC datubāzi (http://ptac.gov.lv/lv/table/kapitalsabiedribas-kuras-sanemu-licenci-pateretaju-krediteanas-pakalpojumu-sniegsanai), kurā norādīti visi tie komersanti, kuri ir saņēmuši speciālo atļauju (licenci) patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai.

Neuzķerties uz krāpnieciskiem aizdevējiem, kuri sociālajos tīklos, ziņu lapās, sludinājumu portālos komentāros, aizdomīgos e-pastus un pat ar telefona zvanu starpniecību piedāvā saņemt aizdevumu, piemēram, patērētājiem bez oficiāliem ienākumiem vai ar aicinājumu aizņemties saimnieciskai darbībai. Krāpniecisko aizdevēju teksti mēdz saturēt tādas frāzes kā:

  • Banka atteica izsniegt kredītu? Aizņemies pie mums!
  • Saņem aizdevumu arī ar sabojātu kredītvēsturi!
  • Piedāvājam aizdevumu personām bez oficiāliem ienākumiem!

Atcerieties vienmēr pirms aizņemšanās izvērtēt vai tas tiešām ir nepieciešams, vai Jūs to spēsiet atmaksāt, rūpīgi izlasiet līgumu un iepazīstieties ar visiem līguma noteikumiem! Vairāk par atbildīgu aizņemšanos meklē www.parads.lv

Lasi citur

 

 

 

Privātā Dzīve

Vairāk

Receptes

Vairāk

Veselība

Vairāk

Ieva

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+