Tiesa attaisno dienesta pilnvaru pārsniegšanā apsūdzētos Jelgavas novada policistus

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
11. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Zemgales rajona tiesa attaisnojusi dienesta pilnvaru pārsniegšanā pret sociālā aprūpes centra klientu apsūdzētos Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes darbiniekus Sandi Blūmu un Jāni Pranku, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Viņa norādīja, ka abiem apsūdzētajiem atcelts arī piemērotais drošības līdzeklis – uzturēšanās noteiktā vietā. Pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju tiesa atstāja bez izskatīšanas.

Šodien tiesa pasludināja saīsināto spriedumu, kuru nevar pārsūdzēt. Tomēr desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas tiesai rakstveidā var iesniegt lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu, skaidroja Grinšpone.

Cietušais, valsts sociālās aprūpes centra Zemgale filiāles Ziedkalne klients sarunā ar aģentūru LETA atzina, ka gatavojas pārsūdzēt šodienas spriedumu. Viņš nav apmierināts gan ar policistu attaisnošanu, gan ar spriedumā noteikto lietisko pierādījumu iznīcināšanu.

LETA jau ziņoja, ka prokurors apsūdzētājiem prasīja piemērot naudas sodus, vienam 100 minimālo mēnešalgu apmērā, otram – 350 mēnešalgu apmērā. 

Pret Pranku un Blūmu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 317. panta pirmās daļas – par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. 

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013. gada nogalē uz dienesta pārbaudes laiku saistībā ar pazudušu aprūpes centra iemītnieku no amata tika atstādināta toreizējā filiāles vadītāja Aija Petuhova.

Savukārt krimināllieta pret VP darbiniekiem, kas tolaik piestrādāja arī Ziedkalnē par apsargiem, sākta par rīcību pret kādu citu pansionāta klientu, kas tika vainots pazušanā.

Abi policisti turpina darbu VP un ir Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori, aģentūrai LETA apliecināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Darbinieki no amata nav atstādināti, jo procesa virzītājs nebija piemērojis viņiem drošības līdzekli – aizliegumu ieņemt amatu -, pauda policijas pārstāve, atgādinot, ka pirms tiesas sprieduma nevienu personu nevar atzīt par vainīgu.

Tiesa lietu pret policistiem sāka skatīt 2016. gada beigās.

Valsts sociālās aprūpes centra Zemgale ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Tā filiāle Ziedkalne atrodas Jelgavas novadā, Vilces pagastā.

Filiāle sniedz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem – pirmās un otrās grupas invalīdiem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+