• Šobrīd

  weather img

  Rīga +22°C

  Vidusjūras diēta kapsulās
  Cardioace logo

  Tiesa attaisno dienesta pilnvaru pārsniegšanā apsūdzētos Jelgavas novada policistus

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  11. novembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Zemgales rajona tiesa attaisnojusi dienesta pilnvaru pārsniegšanā pret sociālā aprūpes centra klientu apsūdzētos Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes darbiniekus Sandi Blūmu un Jāni Pranku, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

  Viņa norādīja, ka abiem apsūdzētajiem atcelts arī piemērotais drošības līdzeklis – uzturēšanās noteiktā vietā. Pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju tiesa atstāja bez izskatīšanas.

  Šodien tiesa pasludināja saīsināto spriedumu, kuru nevar pārsūdzēt. Tomēr desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas tiesai rakstveidā var iesniegt lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu, skaidroja Grinšpone.

  Cietušais, valsts sociālās aprūpes centra Zemgale filiāles Ziedkalne klients sarunā ar aģentūru LETA atzina, ka gatavojas pārsūdzēt šodienas spriedumu. Viņš nav apmierināts gan ar policistu attaisnošanu, gan ar spriedumā noteikto lietisko pierādījumu iznīcināšanu.

  LETA jau ziņoja, ka prokurors apsūdzētājiem prasīja piemērot naudas sodus, vienam 100 minimālo mēnešalgu apmērā, otram – 350 mēnešalgu apmērā. 

  Pret Pranku un Blūmu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 317. panta pirmās daļas – par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. 

  Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013. gada nogalē uz dienesta pārbaudes laiku saistībā ar pazudušu aprūpes centra iemītnieku no amata tika atstādināta toreizējā filiāles vadītāja Aija Petuhova.

  Savukārt krimināllieta pret VP darbiniekiem, kas tolaik piestrādāja arī Ziedkalnē par apsargiem, sākta par rīcību pret kādu citu pansionāta klientu, kas tika vainots pazušanā.

  Abi policisti turpina darbu VP un ir Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori, aģentūrai LETA apliecināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

  Darbinieki no amata nav atstādināti, jo procesa virzītājs nebija piemērojis viņiem drošības līdzekli – aizliegumu ieņemt amatu -, pauda policijas pārstāve, atgādinot, ka pirms tiesas sprieduma nevienu personu nevar atzīt par vainīgu.

  Tiesa lietu pret policistiem sāka skatīt 2016. gada beigās.

  Valsts sociālās aprūpes centra Zemgale ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Tā filiāle Ziedkalne atrodas Jelgavas novadā, Vilces pagastā.

  Filiāle sniedz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem – pirmās un otrās grupas invalīdiem.

   

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+