• Šobrīd

  weather img

  Rīga -3°C

  Tavs uzticamais atbalsts

  Starptautiskajā Mitrāju dienā aicina pārgājienā pa Ķemeru Nacionālā parka mitrājiem

  Aktuāli
  Santa.lv
  Santa.lv
  28. janvāris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs Meža māja sestdien, 1. februārī, atzīmējot Starptautisko Mitrāju dienu, aicina ikvienu interesentu doties tematiskā, izzinošā pārgājienā pa Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) mitrājiem. Šogad Starptautiskās Mitrāju dienas tēma visā pasaulē ir Mitrāji un bioloģiskā daudzveidība, tādēļ arī šī pārgājiena dalībniekiem būs iespēja uzzināt vairāk par mitrāju bagātībām.

  Starptautiskā Mitrāju diena tiek atzīmēta kopš Ramsāres, jeb Mitrāju konvencijas parakstīšanas 1971. gadā ik gadu 2. februārī. Konvencija ir vienīgais starptautiskais vides aizsardzības līgums, kas veltīts kādai noteiktai ekosistēmai, un tās misija ir mitrāju aizsardzība un apdomīga izmantošana. Latvija šai konvencijai pievienojās 1995. gadā.

  “Arī ziemā daba demonstrē savu daudzveidību, turklāt pārgājiens  ir lielisks veids, kā norūdīt savu organismu, vienlaikus uzzinot jaunus un interesantus faktus par dabu. Pārgājiena maršruts vedīs pa Ķemeru nomales mitrajiem mežiem līdz Slokas ezeram, bet vēlāk iepazīsim arī Slokas purvu un savdabīgo Kūdras ciematu. Ikvienā no šīm ekosistēmām mīt dzīvība, taču ziema to visu ļauj ieraudzīt no pavisam cita skatpunkta. Īpaši svarīgi apzināties dabas saglabāšanas nozīmi tieši pilsētu iedzīvotājiem, kuru ikdienas paradumi diemžēl būtiski ietekmē dabisko mitrāju pastāvēšanu,” saka pasākuma organizatore, dabas izglītības centra Meža māja dabas izglītības darba speciāliste Aija Balandiņa.

  Pārgājiena sākums plānots pie Ķemeru dzelzceļa stacijas. Pulcēšanās pārgājienam – plkst. 10.30, bet plānotais noslēgums – ap plkst. 15.00 dzelzceļa stacijā Kūdra. Nokļūšanai uz pārgājienu organizatori aicina izmantot arī vilcienu, kas no Rīgas stacijas atiet plkst. 9.20 un Ķemeros ienāk plkst. 10.18. Maršruta garums – aptuveni 10 km, piemērots lēnu un izzinošu pastaigu cienītājiem. Dalība pārgājienā – bez maksas, nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni 29149365 (Aija).

  Latvijā ir sešas īpaši aizsargājamas dabas teritorijas un to kompleksi, kas novērtēti kā starptautiski nozīmīgas mitrāju teritorijas jeb Ramsāres vietas: Engures ezers, Teiču un Pelečāres purvi, Kaņiera ezers, Ziemeļu purvi, Lubāna mitrāju komplekss un Papes mitrāju komplekss. Šogad Ramsāres vietu sarakstā plānots iekļaut arī visu ĶNP teritoriju.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+