Skumjā suņa skatiens jeb Viss par plakstiņu operācijām

Acis
Ieva
Agnese Meiere
5. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Vispirms tu to pamani, ēnojot acis, – aizverot plakstiņu, tam ir tā kā par daudz ādas! Kad vēlāk uzmanīgāk ielūkojies spogulī, bažas apstiprinās: augšējais plakstiņš pārkāries acij. Īsāk sakot, nodevēja gravitācija nav sieviešu pusē un skatiens kļūst kā skumjam basetam. Ja tas nepatīk, vai tiešām vienīgais risinājums ir operācija? Konsultē INA FREIMANE, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas sejas un žokļa, plastikas ķirurģe.

Kāpēc plakstiņi nokaras?

Ptoze jeb audu noslīdējums var būt gan iedzimta, gan iegūta problēma. Proti, ja plakstiņi nokārušies tēvam un/vai mātei vai vecvecākiem, liela iespēja, ka tā tas notiks arī viņu pēcnācējiem. Plakstiņu noslīdēšanas iemesls var būt arī rezultāts nepareizam dzīvesveidam – visvairāk plakstiņiem kaitē nakts darbs, tāpat arī alkohols un smēķēšana.

Arī strauja svara zaudēšana – āda kļūst ļengana, it kā atkārusies ne tikai uz ķermeņa, bet arī uz plakstiņiem. Audu noslīdējums var būt saistīts arī ar iekaisīgām ādas slimībām, piemēram, atopisko dermatītu, psoriāzi un citām. Tomēr visbiežāk plakstiņu noslīdējuma iemesls ir tieši gadu nasta – ar novecošanu saistītas ādas izmaiņas.

Nākamā lapa

Nākamais: Kad vajadzīga operācija?

Lasi citur

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs