Sabojāts ceļojums — kā risināt lidojumu likstas?

Aktuāli
Ievas Padomu Avīze
Ievas Padomu Avīze
Ieva Smilga
Ieva Smilga
24. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Lidojumos var gadīties visdažādākās problēmas. Pēkšņi izrādās – reiss ir atcelts, citkārt, lai arī biļete nopirkta un lidojums būs, pasažierim iekāpšanu lidmašīnā atsaka. Un kur nu vēl sabojātā vai pazaudētā bagāža! Kā šajās situācijās rīkoties, kur meklēt palīdzību, kā zināt, vai pienākas kompensācija, un cik lielu to var prasīt? Konsultē DACE ARTMANE, Patērētāju tiesību aizsardzības centra Patērētāju konsultāciju un sūdzību departamenta direktore

Pagājušajā gadā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs saņēma 37 sūdzības par bagāžas aizkavēšanos, bojāšanu vai pazaudēšanu. Uz kopējā ceļotāju fona tas ir salīdzinoši maz. Iespējams, bagāžas ir apdrošinātas un lietas nonāk nevis Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, bet pie apdrošinātājiem.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā cilvēki vēršas tikai tad, ja nav bijusi ceļojuma bagāžas papildu apdrošināšana. Savukārt par reisiem, kas aizkavējušies vai atcelti, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs gadā saņem pāri tūkstotim sūdzību. Tas saistīts ar to, ka palielinājies prasību aģentūru skaits (claim agencies), kas palīdz ceļotājiem saņemt kompensāciju par kavētiem, atceltiem reisiem vai atteiktu iekāpšanu lidojumā.

Jārēķinās, ka, iesaistoties starpniekam, pasažieri nesaņems kompensāciju pilnā apmērā, jo 20–30% atgūtās kompensācijas aģentūras patur sev. Tikmēr Patērētāju tiesību aizsardzības centrs uzsver: sūdzību iesniegšana nav nekas sarežģīts – to katrs pats var izdarīt bez maksas, saņemot kompensāciju pilnā apmērā.

 Pirmā vieta, kur vērsties problēmu gadījumā, vienmēr ir aviokompānija. Tikai tad, ja nav iespējams rast kompromisu vai sūdzība atteikta, var meklēt palīdzību Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

Raksta turpinājums:

Nākamā lapa

Nākamais: Atcelts reiss

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+