Rīga pirmoreiz iekļuvusi pasaules labāko studentu pilsētu topā

Augstākā izglītība
2. augusts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: santa.lv
Lielbritānijas izglītības nozares uzņēmuma Quacquarelli Symonds ikgadējā pasaules labāko studentu pilsētu sarakstā šogad pirmo reizi iekļuvusi arī Rīga, liecina reitinga saraksts, kas publicēts organizācijas tīmekļa vietnē.

Reitingā QS Best Student Cities iekļauto 120 pilsētu vidū Rīga ierindojusies 110. vietā. Lietuvas galvaspilsēta Viļņa apsteigusi Rīgu un ierindojusies 95. vietā, bet neviena Igaunijas pilsēta šajā sarakstā nav iekļauta. Topa pirmajās trīs vietās atrodas Londona, Tokija un Melburna.

Pētījuma veicēji norāda, ka Rīgā atrodas trīs augstskolas, kas ir iekļautas britu uzņēmuma pasaules labāko augstskolu topā QS World University Rankings. Tās ir Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Universitāte.

Pasaules labāko studentu pilsētu reitingā Rīga visaugstākos punktus guvusi izvērtējuma sadaļā par studentu sastāvu, pētījuma autoriem īpaši izceļot pilsētas studentu kopienas dažādumu un pilsētas atvērtību.

Kritēriju vidū, kas tiek izvērtēti, sastādot ikgadējo pilsētu topu, ir augstskolu reitingi, studentu sastāvs, pilsētas pievilcība, darba devēju aktivitāte un pieejamība, kā arī studentu vērtējums, kas tiek iegūts, veicot studentu un neseno absolventu viedokļu aptauju.

Kategorijā par studentu sastāvu pētījuma autori izvērtē gan to, kāds ir studējošo skaits pilētā, gan kāds ir studējošo kopienas sastāvs.

«Pilsētas ar lielāku studentu proporciju visticamāk ir labāk nodrošinātas ar iespējām, kas ir nepieciešamas studentiem, savukārt apvidi, kuros ir liels starptautisko studentu skaits, visticamāk ir labi sagatavoti tam, lai uzņemtu tos vēl lielākā skaitā,» norāda pētījuma autori.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs