• Šobrīd

  weather img

  Rīga +1°C Mākoņains, Z/ZR vējš, 3.09 m/s

  Policija veiks preventīvus pasākumus pret eksāmenu uzdevumu nopludināšanu

  Aktuāli
  Santa.lv
  Santa.lv
  28. maijs, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Sākoties eksāmenu laikam, Valsts policija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centra pārstāvjiem centralizēto eksāmenu norises laikā skolās veiks preventīvus pasākumus, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu.

  Tāpat šogad centralizētajos eksāmenos ir iestrādāts papildus drošības elements, kas eksāmenu uzdevumu publicēšanas gadījumā ļaus vieglāk identificēt pārkāpēju. Valsts policija aicina pedagogus, skolu darbiniekus un skolēnus apzināties krimināltiesiskās sekas, kas var iestāties par centralizēto eksāmenu uzdevumu izpaušanu pirms eksāmena sākuma, un rūpēties par neizpaužamu ziņu glabāšanu.

  Katru gadu Valsts policija konstatē centralizēto eksāmenu prettiesiskus izpaušanas gadījumus pirms to norises laika. Pagājušogad tika uzsākti četri kriminālprocesi par centralizēto eksāmenu prettiesisku izpaušanu. Visos pagājušogad uzsāktajos kriminālprocesos Valsts policija ir jau pabeigusi izmeklēšanu un  tos nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. 2018. gadā Valsts policija kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi vienu kriminālprocesu par šāda veida noziedzīgu nodarījumu, bet 2017. gadā – divus kriminālprocesus.

  Lai novērstu līdzīgu gadījumu atkārtošanos šogad, šā gada jūnijā un jūlijā Valsts policija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centra pārstāvjiem, centralizēto eksāmenu norises laikā veiks preventīvus pasākumus skolās, kurās notiek eksāmeni. Preventīvo pasākumu mērķis ir novērst centralizēto eksāmenu prettiesisku izpaušanu pirms to norises laika, kā arī brīdināt atbildīgās personas par drošības pasākumu ievērošanu.

  Policija pirms eksāmena vai tā norises laikā izlases kārtībā varēs ierasties jebkurā skolā. Tiks reaģēts gan uz saņemto operatīvo informāciju, gan ņemta vērā iepriekšējo gadu pieredze. 

  Tāpat šogad Valsts policija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru centralizētajos eksāmenos ir iestrādājusi papildus drošības elementu, kas eksāmena publicēšanas gadījumā ļaus vieglāk identificēt pārkāpēju.

  Valsts policija atgādina, ka Krimināllikuma 200. panta pirmā daļa nosaka, ka par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kas nav valsts amatpersona un kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+