Pārsteidzoši foto: bišu saimes uz lielveikala jumta Rīgā

Interesanti gan!
Santa.lv
Santa.lv
28. jūnijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Uz universālveikala Stockmann jumta sev jaunu mājvietu radušas septiņas bišu saimes. Biškopjiem Jānim Šnikvaldam un Arturam Balandiņam piederošie bišu stropi izvietoti uz ēkas jumta, iepretim universālveikala piektā stāva darbinieku birojam. Tiek plānots, ka čakli strādājot Rīgas parkos, sezonas beigās bites būs ievākušas ap 350 kilogramiem garda medus.

“Urbānā biškopība nav modes lieta. Tas ir viens no zaļās domāšanas indikatoriem, veids, kā vēl vairāk ļaujam dabai “ienākt” pilsētā un pilsētai – dabā,  un tā to uztver arī universālveikala  kolektīvs. Rūpes par kvalitatīvu un veselīgu vidi sasaucas ar ilgtspējas risinājumiem, kurus ieviešam sabiedrības ikdienas dzīvē,” saka Dace Goldmane, universālveikala Stockmann vadītāja.

Bites aprūpēs to saimnieks biškopis Arturs Balandiņš un Jānis Šnikvalds. Lai to veiktu, biškopjiem būs jābrauc uz Stockmann ēkas 5. stāvu un jāiziet uz jumta. Līdz šim biškopībā nav novērtēts pilsētas potenciāls kaut zināms, ka pilsētvide ir brīva no intensīvajā lauksaimniecībā izmantoto pesticīdu atliekvielām.

Pilsētā ir arī mazākas temperatūras svārstības, kas tīk bitēm.

Turklāt Rīga ir izteikti zaļa pilsēta ar ziedošiem kokiem parkos un krāšņām puķu dobēm, jūnijā un jūlijā pilsētā zied liepas un daudzi košumkrūmi.

Kā uzsver biškopis J.Šnikvalds: “Alberts Einšteins ir teicis: “Ja izzudīs bites, tad cilvēks varētu būt nākamais.” Ja iedziļināmies teiktajā, tad nevaram nepiekrist, ņemot vērā to, ka bites apputeksnē vienu trešo daļu no augļiem un dārzeņiem, kurus cilvēks lieto uzturā. Tādēļ varam secināt, ka Dievs radījis biti ar cēlu mērķi, proti, apputeksnēt. Bite ir  kā mazs indikators, neatņemams liecinieks norisēm dabā, dodot iespēju augiem augļoties un vairoties. Rīgas dārzi un parki bitēm ir kļuvuši par tādām kā zaļajām oāzēm, no kurām apmaiņā iegūt pārsteidzoši liela daudzuma nektāra, kuru vēlāk stropā tās nogatavina par augstākās kvalitātes medu.”

Stockmann ilgtspējas programmas ietvaros no 29.maija universālveikala 1.stāvā, 13.janvāra ielā 8, Rīgā, sāka darboties bezmaksas dzeramā ūdens uzpildes punkts. Tas ļauj nodrošināt ūdens nepieciešamību, kas kļūst īpaši aktuāla vasaras mēnešos, kā arī klientiem izvairīties no lieku plastmasas pudeļu iegādes, tā samazinot plastmasas atkritumu daudzumu.  Pieejams ir veselīgs augstākās kvalitātes dzeramais ūdens, kas iegūts, uzstādot sešpakāpju osmozes filtru. Realizējot ilgtspējas programmu, Stockmann pārtrauca arī plastikāta trauku tirdzniecību. 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+