Nemiro atstādinājis Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru un vērsies prokuratūrā

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
5. februāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: LETA
Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro uz disciplinārlietas pārbaudes laiku par iespējamiem pārkāpumiem obligātā iepirkuma komponentes (OIK) uzraudzībā no amata atstādinājis Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāru Ēriku Eglīti, savukārt Eglītis atstādināšanu saista ar viņa nevēlēšanos AS Latvenergo padomē iecelt ministra padomnieku Pāvelu Rebenoku.

Pēc Nemiro teiktā aģentūrai LETA, lēmums par Eglīša atstādināšanu pieņēmis šodien, balstoties uz viņa partijas biedrenes Ievas Krapānes (KPV LV) vadītās Saeimas OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas vēstuli, kurā norādīts uz iespējamiem Eglīša pārkāpumiem OIK staciju uzraudzīšanā. Nemiro piebilda, ka viņš arī vērsies prokuratūrā ar lūgumu izvērtēt, vai Eglīša nepietiekamas OIK uzraudzīšanas rezultātā valstij nav nodarīts kaitējums.

Krapāne apstiprināja, ka ir vērsusies ar vēstuli EM par to, ka pēc vairākkārtīgas sarakstes EM valsts sekretārs neesot sniedzis parlamentārās izmeklēšanas komisijai «apsolīto» informāciju, kas komisijai nepieciešama izmeklēšanas veikšanai. Tāpēc lūgts izvērtēt Eglīša rīcības atbilstību valsts sekretāra amatam.

«Sākotnēji EM valsts sekretārs esot norādījis, ka informācija būšot pieejama, bet vēlāk jau neesot atcerējies, kas viņam prasīts un esot lūdzis atsūtīt oficiālus jautājumus,» pauda Krapāne. 

Jautājumi tikuši nosūtīti, bet tad Eglītis bijis prombūtnē slimības dēļ. Vēlāk saņemts lūgums pēc pagarinājuma atbilžu sagatavošanai. Tas viss noticis situācijā, ka komisijā OIK kontroles sistēmas mehānisma trūkumus viņš esot «novēlis» uz darbinieku trūkumu, nevis piedāvājis risinājumus, norādīja Krapāne. Ņemot vērā, ka tuvojas parlamentārās izmeklēšanas galaziņojuma sagatavošanas laiks, līdz ar to viņa vērsusies EM ar minēto vēstuli par Eglīti.

Savukārt Eglītis aģentūrai LETA sacīja, ka viņa atstādināšanas pamatojums «ir interesants». «Bija kavēšanas ar atbilžu sniegšanu, bet mēs tās sniedzām,» apliecināja Eglītis.

No amata atstādinātais EM valsts sekretārs piebilda, ka ekonomikas ministra lēmums par viņa atstādināšanu noticis īsi pirms šodien plānotās AS Latvenergo akcionāru sapulces, kurā bija plānots lemt par energokompānijas jauno padomi, kuras kandidātu vidū minēts arī ekonomikas ministra padomnieks Rebenoks.

Eglītis uzsvēra, ka viņa kā Latvenergo valsts kapitāldaļu turētāja mērķis bijis nepieļaut lēmuma pieņemšanu par jauno padomi.

«Svarīgi, lai Latvenergo padome būtu darboties spējīga, un es biju gatavs tādu izveidot,» atzina Eglītis, neatklājot, kurus pretendentus viņš būtu virzījis energokompānijas padomē.

Tā kā Latvenergo akcionāru sapulce šodien nenotika, energokompānijas padome pagaidām turpina darbu līdzšinējā sastāvā.

Savukārt Nemiro uzsvēra, ka Eglīša atstādināšanai no amata nav nekādas saistības ar Latvenergo padomes iecelšanu. Ministrs arī atzina, ka jaunā Latvenergo padome ir zināma, bet patlaban tās sastāvs netiek izpausts, jo Nemiro šo jautājumu vēl plāno pārrunāt ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu.

Uz Eglīša atstādināšanas laiku EM valsts sekretāra pienākumu izpildītājs būs EM Juridiskā departamenta direktors Kaspars Lore.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+