Mūžībā devies izcilais latviešu selekcionārs Aldonis Vēriņš

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
6. marts, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Matīss Markovskis
Selekcionārs, zinātnieks un žurnālists Aldonis Vēriņš mūža miegā aizmiga 6. martā, 91 gada vecumā, sociālajos tīklos informē viņa piederīgie.

Bioloģijas maģistrs, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors, valsts emeritētais zinātnieks Aldonis Vēriņš īpašu uzmanību veltījis gladiolu, lielziedu īrisu un peoniju selekcijai un šo kultūru popularizēšanai. No vairāk nekā 400 Aldoņa Vēriņa radītajām gladiolu šķirnēm 157 reģistrētas Starptautiskajā gladiolu šķirņu reģistrā. Viņa sīkziedu melnziedu gladiolu šķirne ‘Dave’s Memory’ 2001. gadā tika ierakstīta Pasaules gladiolu šķirņu Goda zālē – vienīgā no Austrumeiropā radītajām. Cilvēks, kurš ar saviem 65 aktīvajiem puķkopja gadiem palīdzējis izaugt vairākām Latvijas puķkopju paaudzēm.

Savulaik bijis arī Latvijas Valsts universitātes Botāniskā dārza direktors (1953–1955) un Valmieras rajona kolhoza Zelta druva priekšsēdētājs (1955–1959).

Par mūža ieguldījumu Latvijas puķkopības attīstībā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa 1. pakāpes goda zīmi un par nopelniem Latvijas valsts labā – ar Atzinības Krusta IV šķiras ordeni.

«Aldonis Vēriņš (06.01.1929. – 06.03.2020.) bija cilvēks ar apbrīnojamām darba un koncentrēšanās spējām, misijas apziņu un aizrautību. Viņam nekas nebija par grūtu, par tālu, par smagu, par ilgu, viņam viss bija iespējams, jo visu varēja izdarīt. Kad dzīve viņu sita, viņš turpināja darīt, kad apbalvoja, tad negulēja uz lauriem. Viņā mita patiess dīvesprieks un dzīvot viņam ļoti patika. Viņš mīlēja savu lielo ģimeni un atrada laiku katram bērnam, katram mazbērnam un mazmazbērnam un bezgalīgi ar mums visiem lepojās. Un protams, viņš īpaši mīlēja savas puķes. Pēc tam, kad ar pinceti raustīja putekšņlapas un ar otiņu apputeksnēja drīksnas, viņš ar bisi dzenāja vārnas un klaiņojošus dzīvniekus, lai nenoposta stādījumus. Tagad par šo bagātīgo mantojumu rūpēsies visi tie palicēji, kuru dārzos zied viņa radītās tulpes, gladiolas un peonijas,» teikts Aldoņa Vēriņa mazmeitas Ineses Vēriņas-Lubiņas ierakstā Facebook.

Atvadīšanās no Aldoņa Vēriņa notiks ceturtdien, 12. martā, plkst. 13.00 Krematorijas Lielajā zālē.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+