Misānei badastreikā pievienojas arī citas Dānijas cietumā ieslodzītās sievietes

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
10. februāris, 2020
3 komentāri

Drukāt

Saglabāt

Foto: Kadrs no LTV video
Ar mērķi pievērst uzmanību Eiropas Savienības pilsoņu tiesību ievērošanai, kas aizliedz izdošanu kriminālvajāšanai uz 3. pasaules valstīm, 8. februārī Kristīne Misāne uzsāka badastreiku. Paužot atbalstu sievietei un pieprasot Dānijai ļaut K. Misānei piedalīties Dānijas apgabaltiesas sēdē 14. februārī, kur lems, vai Misāne tiks atbrīvota un viņa sev pienākošo sodu jau ir izcietusi, šodien badastreikam pievienojušās vēl citas Dānijas cietumā ieslodzītās.

14. februārī ir paredzēta Dānijas apgabaltiesas sēde, kurā lems par to, vai K. Misāni atbrīvot un viņa sev pienākošos sodu jau ir izcietusi. Sestdien, 8. februārī Dānijas prokuratūra paziņoja, ka Misāne tiks izdota Dienvidāfrikai 12. februārī, tā liedzot sievietei ne tikai klātienē piedalīties apgabaltiesas sēdē, bet arī aizstāvēt sevi.

Uzzinot par gaidāmo izdošanas datumu Dienvidāfrikai, 8. februārī K. Misāne paziņoja, ka uzsāk badastreiku. Paužot atbalstu sievietei, nosodot Dānijas rīcību, kā arī pieprasot tai ļaut Kristīnei piedalīties apgabaltiesas sēdē un aizstāvēt sevi, šodien badastreikam pievienojušās vēl citas Dānijas cietumā ieslodzītās sievietes. 

Jāuzsver, ka Eiropas Savienības pilsoņu tiesības kopumā paredz viņus neizdot kriminālvajāšanai uz 3. pasaules valstīm. Tāpat starptautiskās organizācijas, piemēram, Amnesty International, Apvienoto Nāciju Organizācija un Human Rights Watch savos atzinumos ir norādījušas, ka gan Dienvidāfrika, gan ieslodzījuma vietas Dienvidāfrikā pārkāpj cilvēktiesības. Arī Kristīnei sniegtās garantijas par cietuma kameru kopā ar 18 citām ieslodzītajām, sievietei nodrošinot 4.4 m2 personīgās telpas, viņu var nepasargāt no ziņojumos secinātā par iespējamo vardarbību ieslodzījuma vietā.

Vienlaikus, izdodot Kristīni Dienvidāfrikai, Dānija klaji pārkāpj mātes saskarsmes tiesības ar bērniem, kas tiek atzītas par prioritārām visā pasaulē.

Papildina K. Misānes māsa Mārīte Batraka: “Jau šobrīd Kristīnei vairāk nekā gadu nav iespējas satikt savu jaunāko bērnu klātienē, jo meitiņa aizvien atrodas Interpola sarakstos, savukārt Dānija nesniedz garantijas, ka, ceļojot pie mātes uz šī brīža apcietinājuma vietu Dānijā, bērns netiks nodots Dienvidāfrikai. Nonākot Dienvidāfrikā, Kristīnei, visticamāk, vispār nebūs iespējas satikt bērnus.”

3 komentāri

andisz25
Protams daleji sievietes zel, bet tadu gadijumu ir daudz . Tiesu sistema ir precedentu sistema. Es domaju, ka sieviete neko nepanaks- vairaki smagi kriminalpanti- dokumentu viltosana, cilveku tirdzniecinba utt. Starptautiskie likumi ir specigaki par ES, interpols ari nopietna organizacija. Domajiet ar galvu- be careful, dzive & mila riksantas padarisanas.....
Normunds Vierpe
Nu varbūt būs mācība citām mīlas kaisles meklētājām tādās valstīs. Tur sieviete nav cilvēks un tas izpaužas diezgan ātri tiklīdz esi nonākusi viņu valstī, tad tūlīt tiek ierādīta sievietes vieta un liek saprast ka sieviete ir 0 vērtība un teikšana. Cik nav dzirdēts kā viņi apietas ar baltām sievietēm. Uz kurieni vēl !!!!!!!!!! uz to valsti. Citi likumi ,citas paražas un tradīcijas. A KUR VESELAIS SAPRĀTS.?

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+