Manus sašķirotos atkritumus saber vienā mašīnā! Kāpēc?!

Atkritumu šķirošana
Lolita Lūse
9. jūlijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Pēdējā laikā daudz runā par atkritumu šķirošanu, aicinot mūs visus to darīt. Man daudzdzīvokļu mājas logu priekšā ir šķirojamo atkritumu konteineri, un redzu, kā to, ko cilvēki cītīgi sašķiro, atkritumu savācēji saber vienā mašīnā, visu atkal sajaucot kopā. Kāpēc tā notiek, un kāda tad jēga vispār kaut ko šķirot?

«Ne viss ir tā, kā izskatās,» saka organizācijas Zero Waste Latvija pārstāve Laura Treimane. Viņa skaidro, ka ir divas versijas, kāpēc šķirotie atkritumi tiek sabērti vienā mašīnā. Pirmā versija: šķirotos atkritumus var izvest tajās pašās mašīnās, kas izved sadzīves atkritumus, tikai šķirotos atkritumus ved atsevišķā reisā, nevis kopā ar sadzīves atkritumiem. Lai taupītu resursus, dažkārt kopā tiek vākts papīra un plastmasas iepakojums, kuru vēlreiz sašķiro uz šķirošanas līnijām.

Ja kādam rodas šaubas, noteikti jāsazinās ar atkritumu apsaimniekotāju, lai noskaidrotu patieso iemeslu!

Otrā versija: ja šķiroto atkritumu konteinerā ir redzams liels sadzīves atkritumu piemaisījums (vairāk nekā 15–20%), tad to saturu mēdz savākt vienā mašīnā un nogādāt atkritumu poligonā. Tāpēc ir svarīgi no plastmasas un stikla iepakojuma noskalot ēdiena paliekas un tikai tad to sausu ievietot šķirojamo atkritumu konteinerā.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs