Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklās pilnveidoto lasītavu bērniem

Ar 1. septembri jaunākajiem lasītājiem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) būs pieejama LNB Bērnu literatūras centra pilnveidotā lasītava Viss jauns 7. stāvā, informē LNB Atbalsta biedrība.
LNB
Santa LV
22. augusts

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock

LNB Bērnu literatūras centra lasītavas pilnveides projektu šovasar īstenoja LNB Atbalsta biedrība un LNB sadarbībā ar Latvijas arhitektu biroju Gaiss, mākslinieci Rūtu Briedi un uzņēmumu Latvijas Finieris. Projekts tapa, pateicoties LNB Atbalsta biedrības ziedotāju līdzekļiem. 

LNB aug jauno lasītāju skaits, daudzveidīgāks kļūst bibliotēkas piedāvājums jaunajai paaudzei, kā arī nepārtraukti un strauji mainās mūsdienu bērnu un jauniešu vajadzības un intereses. Bibliotēka turpina attīstīt tās piedāvājumu un vidi jaunākajiem lasītājiem, lai katrs bibliotēkas apmeklējums kļūtu par neaizmirstamu notikumu, kas rosina lasītprieku, radošumu, domas lidojumu un sniedz unikālu lasīšanas pieredzi.

LNB Bērnu literatūras centra lasītava funkcionāli un vizuāli pilnveidota, iedvesmojoties no ārvalstu labākajiem piemēriem, ņemot vērā bērnu intereses un saglabājot esošos veiksmīgos interjera risinājumus.

Vide bērniem veidota vizuāli mūsdienīga, aicinoša, viegli transformējama, piemērota dažāda vecuma lasītājiem un daudzveidīgai pasākumu programmai.

«Prieks, ka Biedrība varēja palīdzēt tapt tik elegantai, Birkerta veidotajā bibliotēkā iederīgai un mūsdienīgi atraktīvai videi, kur bērniem iepazīt grāmatu pasauli. Mums bija tiešām lieliski partneri, paldies viņiem!» saka LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone.

Interjera dizainā īpaša loma ir mākslinieces Rūtas Briedes oriģinālzīmējumiem, kas telpā ienes dabas atmosfēru, ietver atsauces uz dažādiem daiļliteratūras varoņiem un vizualizē grāmatas tapšanas ceļu. AS Latvijas Finieris veica telpas pilnveides tehniskos darbus un bija arī viens no šī projekta ziedotājiem. Par ziedojumu LNB Bērnu literatūras centra lasītavai LNB Atbalsta biedrība pateicas arī Imantam Kīnam un Valteram Nollendorfam.

 

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs