Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklās pilnveidoto lasītavu bērniem

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
22. augusts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Ar 1. septembri jaunākajiem lasītājiem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) būs pieejama LNB Bērnu literatūras centra pilnveidotā lasītava Viss jauns 7. stāvā, informē LNB Atbalsta biedrība.

LNB Bērnu literatūras centra lasītavas pilnveides projektu šovasar īstenoja LNB Atbalsta biedrība un LNB sadarbībā ar Latvijas arhitektu biroju Gaiss, mākslinieci Rūtu Briedi un uzņēmumu Latvijas Finieris. Projekts tapa, pateicoties LNB Atbalsta biedrības ziedotāju līdzekļiem. 

LNB aug jauno lasītāju skaits, daudzveidīgāks kļūst bibliotēkas piedāvājums jaunajai paaudzei, kā arī nepārtraukti un strauji mainās mūsdienu bērnu un jauniešu vajadzības un intereses. Bibliotēka turpina attīstīt tās piedāvājumu un vidi jaunākajiem lasītājiem, lai katrs bibliotēkas apmeklējums kļūtu par neaizmirstamu notikumu, kas rosina lasītprieku, radošumu, domas lidojumu un sniedz unikālu lasīšanas pieredzi.

LNB Bērnu literatūras centra lasītava funkcionāli un vizuāli pilnveidota, iedvesmojoties no ārvalstu labākajiem piemēriem, ņemot vērā bērnu intereses un saglabājot esošos veiksmīgos interjera risinājumus.

Vide bērniem veidota vizuāli mūsdienīga, aicinoša, viegli transformējama, piemērota dažāda vecuma lasītājiem un daudzveidīgai pasākumu programmai.

«Prieks, ka Biedrība varēja palīdzēt tapt tik elegantai, Birkerta veidotajā bibliotēkā iederīgai un mūsdienīgi atraktīvai videi, kur bērniem iepazīt grāmatu pasauli. Mums bija tiešām lieliski partneri, paldies viņiem!» saka LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone.

Interjera dizainā īpaša loma ir mākslinieces Rūtas Briedes oriģinālzīmējumiem, kas telpā ienes dabas atmosfēru, ietver atsauces uz dažādiem daiļliteratūras varoņiem un vizualizē grāmatas tapšanas ceļu. AS Latvijas Finieris veica telpas pilnveides tehniskos darbus un bija arī viens no šī projekta ziedotājiem. Par ziedojumu LNB Bērnu literatūras centra lasītavai LNB Atbalsta biedrība pateicas arī Imantam Kīnam un Valteram Nollendorfam.

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+