• Šobrīd

  weather img

  Rīga +3°C Mākoņains, R/DR vējš, 3.09 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Latvijas muitas kinologu komanda izcīna zeltu starptautiskās kinologu un darba suņu sacensībās Krievijā

  Aktuāli
  Santa.lv
  Santa.lv
  17. septembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Teicami startējot liela mēroga starptautiskajās kinologu ar tabakas un skaidras naudas meklēšanas darba suņiem sacensībās, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes kinologu komanda kopvērtējumā izcīnīja pirmo vietu. Sacensības norisinājās Petrozavodskā, Krievijā, un tajās piedalījās kinologi no divpadsmit valstīm.

  Latvijas muitas dienestu sacensībās pārstāvēja komandas vadītājs, VID Muitas pārvaldes Muitošanas procesu vadības daļas Kinoloģijas nodaļas vecākais muitas eksperts Modris Nartišs, un divas Kinoloģijas nodaļas vecākās muitas ekspertes – Irēna Zambare ar tabakas meklēšanas darba suni Nassau V.H. Cranenbos (vācu aitu suns) un Jeļena Tretjakova ar skaidras naudas meklēšanas darba suni Mojo (angļu springerspaniels).

  Uzvaru kopvērtējumā nodrošināja Latvijas kinologu augstie sasniegumi individuālajās disciplīnās. Irēna Zambare ar tabakas meklēšanas darba suni Nassau bija vislabākie tabakas meklēšanā, izcīnot 1. vietu, kā arī atzīti par labākajiem nominācijā “Tabakas meklēšana telpās”. Papildus iegūta 2.vieta darba suņa paklausības disciplīnā un 3. vieta nominācijā “Tabakas meklēšana transportā”. Savukārt Jeļena Tretjakova ar skaidras naudas meklēšanas darba suni Mojo izcīnīja 3. vietu nominācijā “Skaidras naudas meklēšanā transportā”.

  Sacensībās komandu kopvērtējumā 2. vietu ieguva Krievijas muitas dienesta kinologi, bet 3.vietu – Čehijas kinologu komanda.

  Šāda mēroga kinoloģijas dienestu seminārs – sacensības Krievijā notika pirmo reizi. Tajā piedalījās kinologi no Argentīnas, Azerbaidžānas, Čehijas, Francijas, Igaunijas, Izraēlas, Korejas Republikas, Krievijas, Latvijas, Slovākijas, Somijas un Turcijas.

  Kinologi ar darba suņiem gan komandu sastāvā, gan individuāli demonstrēja savas prasmes atrast skaidru naudu un tabaku telpās, bagāžā un transportlīdzekļos, kā arī startēja suņu paklausības disciplīnā. Vērtējumā tika ņemts vērā gan uzdevumu izpildīšanas ātrums un precizitāte, gan darba suņa sadarbība ar kinologu.

  Semināra – sacensību mērķis un VID muitas amatpersonu ieguvums ir paaugstināt kinologu profesionalitāti, nostiprināt un pilnveidot praktiskās zināšanas un iemaņas efektīvākai darba suņu izmantošanai kontrabandas apkarošanā. Sacensības kinologiem sniedz iespēju dalīties pieredzē, stiprināt sadarbību ar citu valstu kinoloģijas dienestiem darba suņu pielietošanas un apmācības jomā.

  VID Muitas pārvaldes kinologi ar darba suņiem piedalās dažāda mēroga sacensībās, un savu profesionālo meistarību tabakas, skaidras naudas un narkotisko vielu meklēšanas disciplīnās apliecina, arvien ierindojoties godalgoto dalībnieku vidū.

  2016. gadā VID Muitas pārvaldes kinologu komanda izcīnīja 1.vietu Karēlijas muitas organizētajā seminārā – sacensībās narkotiku meklēšanas darba suņiem. 2017. gadā Latvijā, Rēzeknē, rīkotajās Starptautiskajās muitas kinologu ar tabakas meklēšanas darba suņiem sacensībās Latvijas muitas komanda ieguva 1. vietu.

  Augstiem sasniegumiem bagāts Latvijas muitas kinologiem bija 2018. gads: 1. vieta komandu kopvērtējumā Latvijas muitas organizētajās kinologu ar tabakas un skaidras naudas meklēšanas suņu sacensībās, kā arī 1. vieta kinologam ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suni sacensībās Ukrainā, 2.vieta – kinologam ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suni starptautiskās sacensībās Moldovā un 3. vieta 13 komandu konkurencē Igaunijas muitas organizētajā seminārā-sacensībās kinologiem ar narkotisko vielu meklēšanas darba suņiem.

  VID Muitas pārvaldes Kinoloģijas nodaļa tika izveidota 2004. gadā. Šobrīd muitas dienestā strādā 32 meklēšanas darba suņi, kas ir apmācīti narkotisko vielu, tabakas izstrādājumu un skaidras naudas meklēšanā.  

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+