Kāds ir sods par runāšanu pa tālruni, braucot pie stūres?

Vienlaikus vadīt automašīnu un runāt pa telefonu, rakstīt īsziņu vai, lūkoties planšetē,, nedrīkst. Bet, vai zini, cik liels ir sods, ja šo noteikumu pārkāp, kā arī neesi piesprādzējies ar drošības jostu?
Auto
Lolita Lūse
13. maijs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss no 2018. gada 5. jūlija paredzēja bargākus sodus par vairākiem pārkāpumiem ceļu satiksmē. Autovadītājiem par tālruņa, piezīmjdatora, planšetdatora vai viedierīces lietošanu braukšanas laikā sods ir no 25 līdz 100 eiro.

Savukārt par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu, kā arī par to, ka nav piesprādzējies pasažieris, izsaka brīdinājumu vai piemēro naudas sodu no 30 līdz 70 eiro. Tāds pats sods tagad jāmaksā motociklu, triciklu, kvadriciklu un mopēdu vadītājiem par to, ka pašam vai pasažierim nav aizsprādzētas aizsargķiveres.

Administratīvais sods no 70 līdz 280 eiro jāmaksā par agresīvu braukšanu – apzināta sānslīdes radīšana, braukšana ar mopēdu vai motociklu uz viena riteņa vai triciklu, kvadriciklu uz aizmugurējiem riteņiem uz ceļa vai citās vietās, kur iespējama satiksme. Tāpat transportlīdzekļu vadītājus administratīvi soda par apzināti strauju bremzēšanu, ja tā nav nepieciešama ceļu satiksmes drošībai.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs