Dailes teātris ļauj darbiniekiem nenākt uz darbu, Žagars pašizolējies

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
16. marts
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Juris Žagars
Foto: LETA
Juris Žagars
Lai pasargātu darbinieku veselību un nodrošinātu optimālu uzņēmuma darbību pēc valsts izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām, Dailes teātra vadība ir pieņēmusi lēmumu līdz 29. martam izsludināt «darbinieku dīkstāvi», kad darbiniekiem ir ļauts neierasties darba vietā, saglabājot darba algu, aģentūru LETA informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane.

Leimane informēja, ka pieņemts lēmums turpmākās divas nedēļas apturēt jebkāda veida darbību Dailes teātrī, izņemot ēkas uzturēšanai nepieciešamās aktivitātes. Ir pārtraukti jauniestudējumu mēģinājumi, dekorāciju un kostīmu ražošana un citi izrāžu sagatavošanas darbi. Dailes teātra administrācija turpmākās divas nedēļas strādās attālināti. Tāpat uz šīm divām nedēļām tiks ierobežota darbinieku un nomnieku iekļuve Dailes teātra ēkā.

Leimane stāstīja, ka pašlaik tiek apzināti darbinieki, kuri paši vai to ģimenes locekļi pēdējo 14 dienu laikā ir atradušies kādā no Covid-19 skartajām valstīm, lai pārliecinātos, ka tiek ievērotas obligātās karantīnas prasības.

Arī Dailes teātra direktors Juris Žagars atrodas pašizolācijā, jo pagājušajā nedēļā atgriezies no filmēšanas Madridē amerikāņu producētā Netflix seriālā, kura ražošana tika aizsākta jau agrāk un ko neesot varēts atcelt.

«Patlaban noturam sapulces ar kolēģiem visos līmeņos Skype un WhatsApp platformās. Esam pat instalējuši profesionālu konferenču iekārtu, kas, izrādās, nav dārgi un veiksmīgi turpinām administrācijas darbu attālināti," sacīja Žagars.

Viņš pauž cerību, ka no šīs krīzes teātra darbinieki noteikti izies stiprāki un gudrāki. Cilvēki būs spiesti uzlabot digitālas prasmes un pārliecināsies, ka ne vienmēr kaut kur ir jādodas, lai ar kādu ko sarunātu un procesi neapstātos. 

«Teātrī jau tagad domājam par scenārijiem, ko un kā darīt, ja krīze ieilgs. Esmu pārliecināts, ka risinājumi būs un bez kultūras pakalpojumiem, jo sevišķi bez teātra, Latvijas skatītājs nepaliks. Bet tomēr ceram, ja sabiedrība atbildīgi izturēsies pret ierobežojumiem, jau maijā varēsim atsākt mēģinājumus un jūnijā viss atgriezīsies iepriekšējās sliedēs un varēsim sākt spēlēt izrādes,» prognozēja Žagars.

Teātra pārstāve uzsver, ka valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ laikā no 13. marta līdz 14. aprīlim nenotikušās Dailes teātra izrādes iespēju robežās tiks pārceltas uz vēlāku laiku. Uz pasākumiem iepriekš iegādātās biļetes būs derīgas. Informācija par pārcelto pasākumu norises laikiem tiks paziņota pēc iespējas ātrāk pēc ārkārtas situācijas beigām, bet ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā. 

Gadījumā, ja izrādi vai koncertu nebūs iespējams pārcelt un tas tiks atcelts, iespēju robežās biļešu īpašniekiem tiks piedāvāts apmeklēt citu līdzvērtīgu Dailes teātra izrādi vai arī tiks atmaksāta nauda par iegādātajām biļetēm atbilstoši Patērētāju tiesību aizsardzības likumam, sacīja Leimane.

Kā vēstīts, no piektdienas līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+