Cik jāmaksā ugunsdzēsējiem par kaķa nocelšanu no koka?

Aktuāli
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Ievas Padomu Avīze
Ievas Padomu Avīze
14. jūnijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: shutterstock
Esmu dzirdējis, ka ugunsdzēsēji brauc nocelt no koka kaķi, ja ir tāda nepieciešamība. Vai ir kādi noteikumi, kad to dara? Cik ilgi kaķim jānosēž kokā, lai varētu saukt ugunsdzēsējus? Vai par šādu pakalpojumu ir jāmaksā? Kas notiks, ja izsaukšu ugunsdzēsējus, bet kaķis pa to laiku būs no koka nokāpis? Vai tad man par to būs jāmaksā sods?

Ik gadu ugunsdzēsēji glābēji dodas apmēram 800 izsaukumos, kuros palīdzība jāsniedz dzīvniekiem – ne tikai kaķiem kokos, bet arī putniem, suņiem, meža dzīvniekiem, mājlopiem. Glābēji dodas palīdzēt tad, ja nelaimē nokļuvušais dzīvnieks atrodas tādā situācijā, no kuras nevar izkļūt pats saviem spēkiem un ir apdraudēta viņa veselība un dzīvība. Savukārt, ja dzīvnieks ir slims vai cietis, viņam var palīdzēt tikai veterinārārsts.

Ja dzīvnieks nokļuvis nelaimē, no kuras saviem spēkiem nevar izkļūt un ir apdraudēta viņa veselība vai dzīvība, jāzvana pa tālruni 112, kur dispečers pieņems zvanu, izvērtēs situāciju un izsūtīs glābējus palīgā. Zvans uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 ir bez maksas pat tad, ja izsaukums izrādīsies maldinošs, ja vien tā nebūs ļaunprātīga maldināšana. Tas nozīmē, ka arī tad, ja, ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem, kaķis no koka būs nokāpis saviem spēkiem, par izsaukumu nebūs jāmaksā un arī soda nebūs.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+