Balsotāji sašutuši, ka servera traucējumu dēļ šodien nevarēja nobalsot

Eiroparlaments
Santa.lv
Ziņu aģentūra LETA
23. maijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shuttersock
Saistībā ar konstatētajiem traucējumiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirkņu tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicināja šodien līdz plkst.12 iedzīvotājus doties balsot tikai uz savu vēlēšanu iecirkni. Vēlētāju vidū tas izsaucis lielu neapmierinātību.

«Ir 23.05.2019 pulksten 10.30. Vienīgais brīdis, kad tieku vēlēt, jo savā iecirknī, par ko vēstuli neesmu saņēmusi, netikšu. Ieeju iecirknī Āgenskalna Valsts ģimnāzija un man paziņo, ka serveris nestrādā un nobalsot nevaru. Cita laika man nav. Ja katra balss ir svarīga, vai vēlēšanas tiks pagarinātas, atceltas vai pie manis ieradīsies urna?» savā Facebook plūsmā ierakstījusi balsotāja Ilze Olšteina. 

«Šis rīts. Pulkstens 9.00. Vēlēšanu iecirknī sistēma nestrādā. 9.10 informē, ka vismaz vēl minūtes 15 nestrādās. Vismaz ir stiepjams jēdziens. Pēc tam laiku paņemšot vēl sazināšanās ar iedalīto iecirkni. Bez komentāriem. Cilvēks aiziet uz darbu nenobalsojis. Pietiek ar vienu reizi iecirknī šogad,» raksta vēl kāda vēlētāja Ineta Lipša

 

Rūgtumu pauž arī režisors un operators Ivars Zviedris:


Vēl kāds neapmierināts komentārs:

Vēlēšanu komisijas pārstāve Līva Laizāne apstiprina, ka šorīt konstatēto traucējumu dēļ šobrīd nav iespējams vēlēt citā iecirknī.

Viņa norādīja, ka nobalsot savā vēlēšanu iecirknī būs iespējams arī rīt no plkst.10 līdz 16 un vēlēšanu dienā, 25.maijā, no plkst.7 līdz 20.

Pēc Laizānes paustā, iespējamais sistēmas traucējumu iemesls tiek apzināts, visdrīzāk tas saistīts ar naktī uzstādītajiem sistēmas atjaunojumiem. Par iespējas balsot citā iecirknī atjaunošanu CVK informēs atsevišķi, piebilda Laizāne.

Kā ziņots, sistēmas traucējumu dēļ šorīt nav iespējams nobalsot EP vēlēšanās tiem vēlētājiem, kas ieradušies nobalsot iecirkņos, kuros viņi nav reģistrēti.

Kā aģentūrai LETA iepriekš sacīja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa, problēmas saistītas ar sistēmas atjaunināšanu. Viņa norādīja, ka šobrīd norit darbs, lai problēmas atrisinātu.

Kopumā 2019.gada EP vēlēšanām reģistrēti 1 411 955 balsstiesīgie.

Ceturtdien visi 954 vēlēšanu iecirkņi Latvijā ir atvērti no plkst.9 līdz 12. Nobalsot iepriekš būs iespējams arī piektdien. Savukārt vēlēšanu pamatdiena sestdiena.

Piedalīties vēlēšanās drīkst balsstiesīgie Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kuri reģistrējušies vēlēšanām Latvijā. Balsojot jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID).

Latvijas iedzīvotājiem jāievēl astoņi no kopumā 751 EP deputāta. Jaunais sasaukums strādās no 2019. līdz 2024.gadam.

Uz ievēlēšanu no Latvijas pretendē 16 saraksti un kopumā 246 deputātu kandidāti. Deputātu vietu sadalē nepiedalīsies tie kandidātu saraksti, kuri būs saņēmuši mazāk par 5% vēlētāju balsu.

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti būs zināmi pusnaktī no 26. uz 27.maiju, kad noslēgsies vēlēšanas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs