Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 15 jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
19. aprīlis
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Iepriekšējā diennaktī veikti 1184 izmeklējumi cilvēkiem ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, un infekcija apstiprināta 15 personām, tai skaitā pieciem patversmes Zilais krusts klientiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Līdz šim Latvijā kopā veikti 35 881 izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19, apstiptināti kopumā 727 saslimušie, kā arī konstatēti pieci nāves gadījumi. Slimnīcā ārstējas 44  pacienti, no tiem pieciem ar smaga slimības gaita, informē Nacionālais veselības dienests. No stacionāra līdz šim izrakstīta 64 personas.

Interaktīvo karti ar reģistrētajiem gadījumiem Latvijas novados var skatīt šeit.

88 pacientiem, kuri pārslimojuši Covid-19, divi testēšanas rezultāti neuzrādīja jaunā koronavīrusa klātbūtni, kas liecina, ka visi šie pacienti ne tikai izveseļojušies, bet arī vairs neizdala vīrusu, liecina SPKC apkopotā informācija.

 

Lielākais slimības uzplaiksnījums notika marta beigās, kad saslimšanu ar Covid-19 atklāja 27 personām kristīgās draudzes Zilais krusts vīriešu patversmē Rīgā. Starp inficētajiem bija gan patversmes klienti, gan darbinieki. Viens šīs patversmes klientiem, kurš bijis inficēts ar Covid-19, miris. Viņam bija vairākas hroniskas saslimšanas. Klients uzturējies patversmē un nav bijis stacionēts, un viņam nebija izteiktu saslimšanas pazīmju.

Kā ziņots, 25. martā valsts apmaksātajām Covid-19 analīzēm pieskaitītas par maksu veiktās analīzes, līdz ar to veikti analīžu skaita pārrēķini, sākot ar 2. martu.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs 25. martā preses konferencē uzsvēra, ka šī diena ir nozīmīga ar to, ka pirmo reizi konstatēti pacienti, kuriem nav skaidra epidemioloģiskā saite ar kādu konkrētu saslimšanas gadījumu vai ceļojumiem uz ārzemēm.

Saslimšanas gaita nebija izsekojama vairākiem cilvēkiem, todien skaidroja SPKC pārstāvis. Šie cilvēki dzīvo Rīgā, tomēr tos nevieno, piemēram, kāda profesionāla darbība. Minēto pacientu vidū ir gan studenti, gan pensionāri, un lielākoties šie cilvēki analīzes veikuši par saviem līdzekļiem.

Kā zināms, līdz 12. maijam pagarināta Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+