• Šobrīd

  weather img

  Rīga +5°C Daļēji apmācies, DA vējš, 1.54 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Aglonas svētkos plāno ielaist apmeklētājus tikai ar caurlaidēm

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  17. jūlijs, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: flickr.com/saeima
  Vissvētākās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos augustā plānots ielaist cilvēkus tikai ar speciālām caurlaidēm, aģentūrai LETA pastāstīja priesteris Rinalds Stankēvičs.

  Viņš šodien piedalījās sanāksmē ar Tieslietu ministrijas (TM) un Aglonas pašvaldības pārstāvjiem, kurā tika apspriesta gaidāmo svētku potenciālā norise. Stankēvičs uzsvēra, ka svētki notiks visu plānoto dienu garumā, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus.

  Ja situācija valstī būs kā līdz šim, pasākumu drīkstēs apmeklēt līdz 3000 cilvēkiem, savukārt, ja epidemioloģiskā situācija mainīsies uz slikto pusi, iespējams, šo skaitli samazinās par 1000.

  Priesteris skaidroja, ka Aglonas bazilika Sakrālais laukums tiks sadalīts sektoros, kuros cilvēkiem būs jāievēro divu metru distance vienam no otra.

  Ielūgumus jeb caurlaides uz Aglonas svētkiem 14. augustā vai 15. augustā cilvēki varēs saņemt caur savu draudzi.

  Kad svētki nāks tuvāk, katoļu baznīcā informēs, laukuma atvēršanas laiku.

  Vienlaikus Stankēvičs stāstīja, ka pie ieejas vārtiem atradīsies roku dezinfekcijas līdzekļi. Tie, kuri vēlēsies, drīkstēs doties iekšā arī bazilikā. Dievkalpojumi notiks ārā pie altāra un bazilikas priekšā.

  Priesteris apstiprināja, ka cilvēki aizvien varēs piekļūt svētavotam, jo tas atrodas ārpus Sakrālā laukuma. Pieeja svētavotam būšot no divām pusēm – no Sakrālā laukuma puses, no kuras varēs nākt cilvēki ar caurlaidēm, kā arī būs iespēja no otras puses piekļūt cilvēkiem, kuriem nav šādu caurlaižu, bet viņiem nebūs iespēja nokļūt Sakrālajā laukumā un tādā veidā piedalīties pasākumā.

  Stankēvičs uzsvēra, ka 14. augusta pēcpusdienā un 15. augustā ieeja baznīcā būs tikai ar caurlaidēm. Kopumā tiks izgatavotas 3000 caurlaides, un kad atļautais cilvēku skaits tiks sasniegts, vārti tiks aizvērti.

  Viņš arī pastāstīja, ka šī bija pirmā lielākā tikšanās ar visu pušu pārstāvjiem, tāpēc darbs pie svētku organizēšanas vēl aizvien turpināsies. 21. jūlijā plānota nākamā informācijas apmaiņa starp iesaistītajām pusēm.

  TM un Romas Katoļu baznīca Latvijā aicina ikvienu iedzīvotāju un svētceļnieku izvērtēt sagaidāmos riskus Covid-19 izplatības dēļ un «pieņemt atbildīgu lēmumu» par savu dalību Aglonas svētkos, aģentūru LETA informēja TM valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

  TM un baznīca aicina izvērtēt svētceļojumu organizēšanu vai dalību svētceļojumos, būt atbildīgiem pret sevi un pasargāt līdzcilvēkus, izvērtēt, «vai veselības stāvoklis ir stabils, vai svētkus nevar skatīties ar televīzijas starpniecību, klausīties pa radio un piedalīties svētkos attālināti».

  Savukārt, ja tiek izlemts piedalīties svētkos, TM aicina ievērot noteiktos ierobežojumus, rūpējoties par savu un apkārtējo drošību. Ministru kabineta akceptētie grozījumi «Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai» paredz, ka no augusta, kad notiks svētki Aglonā, āra pasākumos varēs pulcēties līdz 3000 cilvēkiem, nevis 1000, kā bija noteikts iepriekš. Šis nosacījums attieksies uz pasākumiem ārtelpās, kuru kopējā publisko telpu platība ir lielāka nekā 1000 kvadrātmetri. Veselības ministrija gan ir pieļāvusi, ka pulcēšanās iespējas var tikt sašaurinātas, ņemot vērā Covid-19 uzliesmojumu pēdējo nedēļu laikā.

  Savukārt netika mainīts maksimālais cilvēku skaits pasākumos iekštelpās – ne vairāk kā 250 cilvēki iekštelpās, kuru kopējā publisko telpu platība ir mazāka nekā 1000 kvadrātmetri, un 500 cilvēki iekštelpās, kuru kopējā publisko telpu platība ir lielāka nekā 1000 kvadrātmetri.

  TM atgādina, ka atbilstoši Epidemioloģiskās drošības likuma un Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma deleģējumam Ministru kabinets ir noteicis epidemioloģiskās drošības pasākumus, kas veicami, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību, tajā skaitā pulcēšanās prasības un ierobežojumus, kas attiecināmi arī uz reliģiskās darbības veikšanas vietām. Arī Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku laikā būs jāievēro Ministru kabineta noteiktie ierobežojumi.

  Augusta vidū Aglonā notiek tradicionālie Vissvētās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kuros ik gadu pulcējas tūkstošiem cilvēku.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+